Sladká hnízda se šlehačkou a ovocem

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
30 minut
ČAS VAŘENÍ
15 minut
NÁROČNOST
Snadná

Sladká hnízda se šlehačkou a ovocem - postup přípravy

Sladká hnízda se šlehačkou a ovocem jsou ideálním pohoštěním pro významné návštěvy, na které chcete zapůsobit. Dojem totiž udělají jak vzhledem, tak i chutí, jakmile je ovšem budete smažit, tak si vezměte dřevěné kolíčky, s plastovými totiž riskujete své zdraví.
1. KROK

Do větší mísy rozklepněte tři vejce a přidejte k nim špetku soli, poté je rozmíchejte metličkou. Přidejte k nim mouku a ručně uhněťte jednolité těsto. Zakryjte mísu utěrkou a nechejte těsto odpočívat na 20 minut.

2. KROK

Poté pomoučněte pracovní plochu a rozválejte těsto na tenký kruh. Rozřízněte ho napůl a dejte poloviny přes sebe. Poté je rozřízněte na tři pruhy a ty dejte opět přes sebe, dole budou ty největší a nahoře nejmenší.

3. KROK

Tento útvar opět rozřízněte na poloviny a přitiskněte je vnitřními stranami na sebe. Finální útvar rozřízněte na několik proužků a ty k sobě přitiskněte uprostřed kolíčkem.

4. KROK

V pánvi rozehřejte dostatečné množství rostlinného oleje a osmažte v něm těsto dozlatova. Smetanu ke šlehání vyšlehejte, dokud nebude dělat kopečky, a naneste ji do středu sladkých hnízd. Dozdobte je libovolným ovocem a můžete podávat, dobrou chuť!

5. KROK

Videopostup krok za krokem

Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
Co si myslíte o receptu?
4/5 (80%) 625 hlasů
Nahlásit chybu
57 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty