Slaná roláda se smetanovým sýrem

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
20 minut
ČAS VAŘENÍ
25 minut
NÁROČNOST
Snadná

Slaná roláda se smetanovým sýrem - postup přípravy

Připravit pro své hosty skutečně dobrý předkrm nebo pro svou rodinu chutnou svačinu není vůbec jednoduché. Díky tomuto receptu získáte návod na obojí. Roláda se smetanovým sýrem chutná úžasně a vypadá lákavě, takže ji můžete s klidným srdcem servírovat i náročným hostům.
1. KROK

Na začátku si připravíme náplň. Nachystejte si měkký sýr, který máte rádi. Smíchejte ho s měkkým máslem a poté přidejte zakysanou smetanu a vše důkladně promíchejte. Získáte jemnou směs, se kterou budete moci následně pracovat. Nakonec vložte hotový krém do lednice, aby zhoustnul.

2. KROK

Vejce rozklepněte a oddělte žloutky od bílků. Žloutky smíchejte se solí a olejem, přidejte zakysanou smetanu, nastrouhaný sýr a mouku smíchanou s práškem do pečiva. Vše důkladně promíchejte. Nakonec přidejte do těsta sníh z vyšlehaných bílků a poté také trochu sladké papriky, díky které roláda získá zcela jedinečnou chuť.

3. KROK

Připravené těsto nalijte na plech vyložený pečicím papírem a vložte do trouby předehřáté na střední teplotu. Pečte po dobu 20-25 minut. Plech nebo pekáč obraťte na vlhkou utěrku a srolujte upečené těsto společně s utěrkou. Vršek nechte vychladnout. Následně ho rozbalte, rozložte na těsto nakrájené olivy, červenou papriku a jemně nakrájenou šunku, potřete smetanovým sýrem a vše znovu zarolujte.

4. KROK

Roládu zabalte do alobalu nebo potravinářské fólie a vložte do lednice, dokud ji nebudete chtít podávat svým hostům nebo rodině. Uvidíte, že všichni ve vašem okolí budou nadšení a budou chtít, abyste jim dali recept. Přitom je příprava poměrně rychlá a velmi jednoduchá. Přejeme hodně štěstí a dobrou chuť!

Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
Co si myslíte o receptu?
4/5 (80%) 123 hlasů
Nahlásit chybu
123 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt