Slané rolky s párkem

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
75 minut
ČAS VAŘENÍ
40 minut
NÁROČNOST
Snadná

Slané rolky s párkem - postup přípravy

Oslavy jsou super věc, musí se při nich ale myslet i na dostatek jídla. To si můžete mimo jiné zajistit i touto originální chuťovkou na zakousnutí. Příprava je snadná a z jednoho plech získáte přes 20 porcí.
1. KROK

Do mísy nalijte vodu a smíchejte ji s mlékem. Přidejte cukr, sušené droždí a promíchejte metličkou. Do větší mísy dejte mouku a zalijte ji směsí z mléka, přidejte rozklepnuté vejce, sůl, olej a ručně uhněťte těsto. Zakryjte mísu kuchyňskou utěrkou a nechejte těsto kynout hodinu na teplém místě.

2. KROK

Mezitím si připravte náplň. Do větší mísy dejte smetanový sýr a přisypejte k němu nadrobno nasekanou jarní cibulku. Přilijte i mléko a důkladně promíchejte. Po vykynutí těsto mírně promačkejte a rozdělte ho na dvě poloviny. Každou polovinu poté rozdělte ještě na pět kusů. Každý kousek vyválejte do podlouhlého, oválného tvaru.

3. KROK

Náplň naneste do středu těsta po celé jeho délce a položte na něj párky. Zabalte je do něj, prsty utěsněte spoje a trochu těsto poválejte na pracovní ploše, aby se nerozbalilo. Plech (30x40 cm) vyložte pečicím papírem a naneste na něj všechny plněné rolky.

4. KROK

Zlehka je svrchu nařízněte (budou vypadat lépe), potřete je rozšlehaným vejcem a zasypejte sýrem, který jste si předtím nastrouhali nahrubo. Vložte plech do trouby předehřáté na 180 stupňů a pečte po dobu 40 minut. Poté rolky potřete rajčatovým pyré a můžete je podávat. Dobrou chuť!

5. KROK

Videopostup krok za krokem

Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
Co si myslíte o receptu?
4/5 (80%) 1161 hlasů
Nahlásit chybu
62 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty