Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Nadýchané hanácké koláče plněné tvarohem

3,5
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 30 minut
čas vaření Vaření: 20 minut

Nadýchané hanácké koláče plněné tvarohem - postup přípravy

Pokud plánujete rodinnou oslavu, upečte svým hostům tyto nadýchané hanácké koláče plněné tvarohem podle paní Sojkové, které vypadají i chutnají, jako by je upekl sám mistr pekař. Jejich příprava přitom není vůbec složitá a zvládne je opravdu každý.

Ingredience pro:
1 dávka
+ -

Na těsto

Tvarohová náplň

Kuchařka
Kuchařka: Tereza Pěnicová
1. KROK

Do nádoby nalijte mléko, přisypte do něj droždí a lžící cukru. Vše promíchejte a nechte vzejít kvásek. Do velké mísy nasypte polohrubou mouku a přidejte k ní změklé máslo.

2. KROK

Do mísy přidejte sůl, vejce a nalijte do ní vzniklý kvásek. Poté vše pečlivě promíchejte a vypracujte hladké nelepivé těsto.

3. KROK

Těsto přikryjte utěrkou a na teplém místě ho nechte odpočinout přibližně 20 minut. Do mísy nasypte rozinky a zalijte je rumem.

4. KROK

Do mísy dejte tvaroh a dle chuti do něj přisypte cukr a vanilový cukr. Přidejte do něj citrónovou kůru a žloutek. Rozinky sceďte a přidejte je do tvarohu.

5. KROK

Tvaroh nařeďte dle chuti mlékem a vše pečlivě promíchejte. Z těsta tvarujte malé bochánky. Jednotlivé bochánky pomocí je prstů roztáhněte a naplňte je tvarohovou náplní.

6. KROK

Naplněné koláčky potřete žloutkem a posypejte je oblíbenou drobenkou. Poté je přendejte na plech vyložený pečicím papírem.

7. KROK

Koláčky vložte do předehřáté trouby na 165 °C na program horký vzduch a pečte je přibližně 15–20 minut do zlatova.

8. KROK

Koláčky vyjměte z trouby a nechte je zcela vychladnout. Poté je už jen posypte moučkovým cukrem a můžete je servírovat.

9. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů