Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Slaný závin s míchanými vajíčky a jarní cibulkou

4,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 15 minut
čas vaření Vaření: 30 minut

Slaný závin s míchanými vajíčky a jarní cibulkou - postup přípravy

Není nic lepšího, než mít u sebe domácí svačinku, která je jednoduše delikatesa a ještě k tomu vás zasytí. V obchodě by vás tento slaný závin stál dvakrát více, než když si jej připravíte z pohodlí domova a z vlastních surovin.

Ingredience pro:
1 porce

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Nela Maloňková
1. KROK

Jarní cibulku omyjte a nakrájejte na drobné kousky. Do pánve si nalijte trochu slunečnicového oleje, rozehřejte ho a nakrájenou cibulku chvíli samostatně opékejte. Do další misky rozklepněte všechna vejce, osolte, opepřete a metličkou smíchejte dohromady. Směs nalijte do pánve k cibulce a udělejte míchaná vajíčka.

2. KROK

Listové těsto rozložte na pracovní plochu a po jeho okrajích vytvořte nožem pravidelné proužky. Snažte se, aby měly stejnou šířku i délku, uprostřed nechejte prostor na míchaná vajíčka. Ta vzápětí naneste a začněte přes sebe překládat proužky těsta, aby zakryly náplň a závin držel pohromadě. Troubu si předehřejte na 180 stupňů a pečte okolo 20–25 minut. Celý recept můžete zpestřit i kousky šunky či salámu, je to jen na vás. Po vytažení můžete okamžitě podávat, dobrou chuť!

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů