Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Slaný cuketový koláč s uzeninou a sýrem

5,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 30 minut
čas vaření Vaření: 40 minut

Slaný cuketový koláč s uzeninou a sýrem - postup přípravy

Z cukety a brambory lze udělat těsto na slaný koláč, které naplníte měkkou uzeninou, případně šunkou a sýrem. Získáte tak vynikající pokrm, který poslouží třeba jako skvělá svačina.

Ingredience pro:
1 porce

Na koláč

Kuchařka
Kuchařka: Vít Lukáš
1. KROK

Mladou cuketu pečlivě omyjte, zbavte konců a nastrouhejte na hrubém struhadle. Dejte ji do síta a vyždímejte z ní vodu. Poté ji přendejte do mísy. Oloupejte velkou bramboru, nastrouhejte na hrubém struhadle a přidejte k cuketě.

2. KROK

Nasekejte si zelenou část svazku jarní cibulky a dejte ji do mísy. Stejně nasekejte hrst čerstvé petrželky. Pak přidejte 2 vejce, dle chuti opepřete a osolte a přisypejte hladkou mouku. Poté vše pečlivě zamíchejte.

3. KROK

Zapékací mísu vymažte olivovým olejem a vysypejte strouhankou. Pak do ní dejte polovinu cuketového těsta. Nakrájejte si měkkou klobásu na plátky a rozložte je po těstě. Můžete ale použít i plátky šunky. Poté na jemném struhadle nastrouhejte tvrdý sýr a rozložte ho na uzeninu. Pak vše zalijte zbytkem těsta a rovnoměrně ho rozprostřete.

4. KROK

Na těsto nasypejte slabou vrstvu strouhanky a tu pak zakapejte olivovým olejem. Troubu rozpalte na 180 °C a pečte 40 až 45 minut. Po upečení nakrájejte na kusy a servírujte.

5. KROK

Videopostup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů