Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Tvarohové knedlíky s borůvkami

4,5
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 15 minut
čas vaření Vaření: 5 minut

Tvarohové knedlíky s borůvkami - postup přípravy

Nekynuté borůvkové knedlíky z tvarohového těsta budete mít uvařené během několika minut. Podle receptu, který nám poslala paní Hana Petrášová, je to doslova hračka.

Ingredience pro:
1 porce

Na knedlíky

Kuchařka
Kuchařka: Vít Lukáš
1. KROK

V míse rozdělejte tučný vaničkový tvaroh s jedním vejcem a špetkou soli a dobře pomíchejte. Pak do hmoty přidávejte postupně polohrubou mouku a vždy promíchejte. Mouky dejte tolik, dokud nebude mít těsto dostatečně hutnou nelepivou konzistenci.

2. KROK

Z těsta utrhněte dostatečně velký kus těsta podle toho, jak chcete veliký knedlík. Rukou z něho vytvarujte placičku, do jejíhož středu dejte borůvky. Nemusíte dělat jen borůvkové knedlíky, výborné jsou například i jahodové. Pak ovoce zabalte a všechny spoje prsty a koulením vyhlaďte, aby se knedlík během vaření neotevřel.

3. KROK

V dostatečně velkém hrnci dejte vařit vodu. Vytvarované knedlíky vhoďte do vroucí vody a vařte 5 minut. Poté servírujte posypané například moučkovým cukrem, skořicí, strouhaným tvarohem, polité rozvařenými borůvkami, šlehačkou a rozpuštěným máslem. Výběr ingrediencí je jen na vás.

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů