Smažené brambory v koprovém těstíčku

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
35 minut
ČAS VAŘENÍ
25 minut
NÁROČNOST
Snadná

Smažené brambory v koprovém těstíčku - postup přípravy

Pokud jste milovníci kopru a brambor, jistě vás nadchne tento skvělý recept na vegetariánskou pochoutku, která je vhodná jak k večeři, tak i na jakoukoliv oslavu, jako chuťovka. Smažené brambory v koprovém těstíčku jsou velmi snadné na přípravu a hotové je budete mít také raz dva. Připravte si tuto lahůdku společně s námi.

Nejprve si oloupejte a omyjte brambory a vložte je do většího hrnce se studenou vodou. Dejte na plotnu a přiveďte k varu. Vařte do té doby, než brambory změknou. Pak všechnu vodu slijte a nechte brambory vychladnout.
Mezitím se pusťte do přípravy koprového těstíčka. K ruce si vezměte středně velkou misku, do té přidejte sůl, najemno nasekaný čerstvý kopr, smetanu, jemně nakrájenou cibulku a mletou papriku.

Nakonec ještě přisypte hladkou mouku a vytvořte homogenní směs.

Vychladlé brambory poctivě obalte v koprovém těstíčku se smetanou a vkládejte do pánve s rozpáleným slunečnicovým olejem. Na středním plamenu pak brambory osmahněte do zlatova ze všech stran. Smažené kousky lze před konzumací poklást na savé papírové utěrky, které pomohou s odstraněním přebytečného tuku.

Brambory můžete pojídat jen tak samotné, nebo k nim můžete přidat dip ze zakysané smetany, který pokrm skvěle doplní. Pro milovníky masa je možné k smaženým bramborám podávat i jakýkoliv oblíbený masitý steak. Přejeme dobrou chuť.

Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
Co si myslíte o receptu?
5/5 (81%) 154 hlasů
Nahlásit chybu
70 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt