Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Zapečená kuřecí prsa s bramborem

4,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 30 minut
čas vaření Vaření: 30 minut

Zapečená kuřecí prsa s bramborem - postup přípravy

Receptů na jídla z jednoho pekáčku není nikdy dost. Jednak jsou obvykle velmi chutná a šťavnatá a jednak zaberou jen minimum času a práce. Je to tedy kombinace, která se každé zaneprázdněné hospodyňce více než hodí. Dnes vám představíme další recept z této kategorie. Jedná se o zapečená kuřecí prsíčka s bramborami a se sýrem. Jsou velmi jednoduchá, ale velmi chutná a extrémně rychlá, a to dokonce i na recepty z jednoho pekáče. Nejvíce času vám zabere nakrájet brambory, a to je slušné, ne?

Ingredience pro:
2 porce

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Vlastimila Kovaříková

Cibuli oloupejte a očistěte a nakrájejte ji na tenké půlměsíčité proužky. Vezměte menší zapékací misku a cibuli rovnoměrně nasypejte na celé její dno. Bude tvořit základnu celého pokrmu a její chutí se během pečení nasáknou nakrájená kuřecí prsíčka.
Kuřecí prsa dobře omyjte a papírovou utěrkou osušte. Rozkrájejte je na tenké plátky, které osolte, opepřete a okořeňte svým oblíbeným kořením. Vyrovnejte pak ochucené kuřecí plátky na cibulovou vrstvu.

Nakonec oloupejte brambory a nakrájejte je na tenké kulaté plátky, které následně vyrovnejte jako šupiny na vrstvu rozkrájených kuřecích prsíček. Vršek brambor pak také posypejte trochou soli, případně i pepřem a trochou koření – dobře chutná kořenicí směs na pečené brambory, ale použít můžete i sušené bylinky, například sušený česnek.

Sýr, například 48% Eidam nebo Goudu (vyšší obsah tuku je důležitý, aby se sýr při pečení dobře rozpustil) nastrouhejte na hrubém struhadle a velkoryse zasypejte povrch brambor. Vrch zapékací misky zakryjte alobalem.

Rozpalte troubu na 200 stupňů Celsia a vložte pekáček do trouby zhruba na 20 minut. Po této době sejměte alobal a dopékejte dalších 10 minut, aby se sýr na povrchu brambor rozpustil.

Pokud máte vhodnou nádobu, můžete pokrm připravit i v mikrovlnné troubě. Při výkonu 800 W bude příprava trvat zhruba 15 minut, při 600 W zhruba 18 až 20 minut.

Pokrm podávejte s čerstvým salátem nebo grilovanou zeleninou.

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů