Smažené cuketové řízečky

Další 0 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
30 minut
ČAS VAŘENÍ
10 minut
NÁROČNOST
Snadná

Smažené cuketové řízečky - postup přípravy

Pokud máte doma přebytek cuket a chcete se jich nějak rozumně zbavit, rozhodně vsaďte na tento oběd v podobě cuketových řízečků. Nejen, že na něm ušetříte, ale zároveň je skutečně vydatný a chutný.
1. KROK

Vezměte si vidličku a udělejte do obou cuket ze všech stran rýhy po celé jejich délce. Následně je obě otřete a odkrojte z nich oba konce. Poté cukety nakrájejte na dlouhé a tenké plátky. Dejte je do větší mísy a dochuťte je solí a mletým černým pepřem. Po promíchání je nechejte odležet alespoň na patnáct až dvacet minut.

2. KROK

Nyní připravte sýrové těstíčko. Tvrdý sýr nastrouhejte nahrubo a dejte ho do hlubšího talíře. Přidejte k němu sušenou petrželku, mletou sladkou papriku a rozklepněte k němu vejce. Vše důkladně promíchejte vidličkou. V jiném talíři smíchejte strouhanku s hladkou moukou. Na pánvi si rozehřejte dostatečné množství rostlinného oleje.

3. KROK

Cuketové plátky obalte vždy nejprve ve hladké mouce se strouhankou a poté v sýrovém těstíčku. Smažte je z jedné strany čtyři až pět minut pod pokličkou na slabém plameni. Poté je otočte a smažte je z druhé strany dalších pět minut. Následně máte hotovo a můžete je podávat, dobrou chuť!

4. KROK

Videopostup krok za krokem

Galerie

Další 0 fotografie
Co si myslíte o receptu?
5/5 (81%) 403 hlasů
Nahlásit chybu
143 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty