Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Smažené kuřecí nugetky se sýrem jako pravé od McDonald’s

3,7
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 60 minut
čas vaření Vaření: 20 minut

Smažené kuřecí nugetky se sýrem jako pravé od McDonald’s - postup přípravy

Naducané, zlatavé a plné báječného sýra! Perfektní kuřecí nugetky se sýrem jsou doménou řetězce McDonald’s, ale od nynějška si je zvládnete připravit i sami doma. Od originálu budou k nerozeznání a děti vám za ně utrhají ruce! Anebo kdoví, třeba si otevřete vlastní fastfood! Ať tak či tak, tyhle nugetky jsou zkrátka dokonalé a uznají to všichni, kteří je budou moci ochutnat.

Ingredience pro:
1 porce

Nugetky

Na obalení a náplň

Kuchařka
Kuchařka: Vlastimila Kovaříková
1. KROK

Kuřecí prsíčka nakrájejte na proužky a ty pak rozdělte na menší kostky, které vhoďte do misky elektrického mlýnku. Pak oloupejte cibuli, rozkrájejte ji na hrubé kousky a vhoďte ji do misky k masu. Obojí pak elektrickým mlýnkem rozmixujte do jednolité pasty, kterou vyklopte do hluboké misky a přidejte k ní lžíci majonézy, sůl, chilli, cukr, sušený česnek a mletý černý pepř. Všechno pak stěrkou velmi dobře promíchejte, aby se koření rovnoměrně rozmístilo do všech částí směsi. Pak maso v misce zakryjte přilnavou potravinářskou fólií a vložte na 30 minut do lednice chladit a marinovat.

2. KROK

Zatímco se maso chladí, můžete si připravit směs na obalování kuřecích nugetek. Do misky nasypejte hladkou mouku a přidejte k ní špetku soli. Vyklepněte jedno vajíčko a přidejte ho k mouce. Zalijte trochou vody a metličkou vše vyšlehejte do homogenního a tekutého těstíčka. Nyní si ještě připravte sýr, který budete do kuřecího masa balit. Ať už to bude mozzarella, gouda nebo jiný, je třeba, aby měl vysoký obsah tuku. Díky tomu se bude krásně tavit a vydrží tekutý delší dobu. Sýr nakrájejte na menší kostičky o váze kolem 15 gramů.

3. KROK

Na pracovní plochu si připravte misku s těstíčkem, talíř se strouhankou a misku s nakrájeným sýrem. Vychlazené maso vyndejte z lednice. Natřete si ruce olejem, aby se na ně maso nelepilo. Odebírejte kousky masa o velikosti dlaně (měly by vážit kolem 60 gramů), zformujte z nich placku a zabalte do ní kousek sýra. Nugetku obalte v těstíčku a poté ve strouhance a stejným způsobem zpracujte i zbytek masa a sýra.

4. KROK

Na kamnech rozehřejte pánev či hrnec s vysokou vrstvou oleje a hotové nugetky do něj ponořte a nechte je po obou stranách několik minut smažit, než získají zlatavou barvu a vyplavou na hladinu oleje. Poté je děrovanou lžící vylovte z pánve, nechte je okapat na talíři vystlaném papírovými utěrkami a podávejte s kečupem, tatarkou či jinou oblíbenou studenou omáčkou. 

5. KROK

Video postup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů