Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Pečené vepřové závitky s bramborem

3,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 15 minut
čas vaření Vaření: 50 minut

Pečené vepřové závitky s bramborem - postup přípravy

Užijte si pro změnu trochu lehčí oběd v podobě těchto vepřových závitků s náplní z hub a sýra doplněných pečenými brambory. Výsledek jednoduše stojí za vyzkoušení a zachutná jak vám, tak i vašim blízkým.

Ingredience pro:
1 porce

Závitky

Příloha

Kuchařka
Kuchařka: Nela Maloňková
1. KROK

Vepřové maso naklepejte a osolte ho, poté ho ještě dochuťte oreganem a nebojte se do něj koření vetřít i ručně. Cibuli oloupejte a nakrájejte ji nadrobno, totéž proveďte se žampiony. Na pánvi si rozpalte rostlinný olej a dejte na něj smažit nejprve cibulku a poté i nakrájené žampiony. Vše důkladně míchejte vařečkou. Hotovou náplň dejte do misky.

2. KROK

Petrželku omyjte a nasekejte ji nadrobno, přimíchejte ji do náplně. Sýr nakrájejte na pět hrubších plátků. Každý kus masa potřete majonézou a dejte na něj plátek sýra. Poté naneste žampionovou náplň a maso srolujte do závitku. Propíchněte jej ještě párátky, aby skutečně držel svůj tvar, a takto připravte i všechny ostatní.

3. KROK

Poté ještě nachystejte brambory. Oloupejte je, omyjte a nakrájejte je na tenké plátky. Dejte nakrájené brambory do mísy a dochuťte je solí a mletou uzenou paprikou. Přilijte k nim ještě olivový olej a vše ručně promíchejte. Plech, na kterém budete pokrm péct, vyložte pečicím papírem a závitky na něj vyskládejte. Okolo nich dejte brambory a dejte je do trouby předehřáté na 180 stupňů péct na 40 minut. Poté máte hotovo a můžete závitky podávat, dobrou chuť!

4. KROK

Videopostup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů