Snadná a rychlá domácí zmrzlina ze 3 ingrediencí

Další 4 fotografie
Další 4 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
225 minut
ČAS VAŘENÍ
minut
NÁROČNOST
Snadná

Snadná a rychlá domácí zmrzlina ze 3 ingrediencí - postup přípravy

Jemná, voňavá a lahodná smetanová zmrzlina vlastní výroby. Že se vám to ještě nikdy nepodařilo tak, jak jste si představovali? Chyba není ve vás, ale v receptu. My vám přinášíme zaručeně úspěšný a funkční recept, z něhož vzejde ta nejchutnější zmrzlina, kterou jste kdy jedli. A ano, mluvíme i o těch z obchodu. Této se totiž žádná jiná nevyrovná. A navíc si můžete prostou záměnou čerstvého ovoce, z něhož je připravena, vyrobit prakticky jakoukoliv příchuť. Záleží tedy jen na vaší fantazii.

Umyjte jahody, osušte je a odstraňte z nich stopky. Vložte je do mixéru, zalijte smetanou a kondenzovaným mlékem.
Mixujte nejvyšší rychlostí tak dlouho, dokud nezískáte vzdušnou homogenní a krémovou hmotu. To by mělo trvat zhruba kolem 3 až 5 minut.

Krémovou hmotu nalijte do misky s rovným dnem. Ustřihněte velký obdélník silnější igelitové potravinářské fólie a zakryjte jí budoucí zmrzlinu tak, že fólie leží přímo na jejím povrchu a nikoliv nad ním. Takto vložte nádobu do mrazáku a zhruba hodinu ji nechte tuhnout.

Po hodině vyjměte zmrzlinu z mrazáku, odstraňte opatrně potravinářskou fólii a obsah misky promíchejte. Udělejte to důkladně a rozbíjejte přitom pečlivě veškeré hrudky, které se začnou ve zmrzlině tvořit. Chcete-li dosáhnout lepších výsledků, namísto prostého míchání ji pošlete zpátky do mixéru a znovu důkladně promixujte. Zamíchanou zmrzlinu znovu přikryjte fólií a vraťte zpátky do lednice na další hodinu.

Tento postup opakujte ještě dvakrát, tentokrát po každých 40 minutách (pokud jste hrdými majiteli zmrzlinovače, pak si s tím nedělejte starosti, neboť tento stroj míchání i mrazení zařídí za vás).

Po čtverém míchání a mražení je lahodná domácí smetanová zmrzlina konečně hotová a připravená ke konzumaci. Naberte proto namočenou zmrzlinářskou lžící několik kopečků, vložte je do misky, ozdobte čerstvým ovocem a snítkou máty a s velikou chutí a s patřičnou hrdostí na svůj kuchařský výkon dobrotu podávejte.

Galerie

Další 4 fotografie
Další 4 fotografie
Co si myslíte o receptu?
4/5 (79%) 178 hlasů
Nahlásit chybu
54 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt