Snadné domácí cukrované koblihy plněné meruňkovým džemem

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
195 minut
ČAS VAŘENÍ
15 minut
NÁROČNOST
Snadná

Snadné domácí cukrované koblihy plněné meruňkovým džemem - postup přípravy

„Já koblížek, na másle jsem smažený, na okénku chlazený,“ zpívá koblížek ve známé dětské rýmovačce. Jestliže si na něj s láskou a pusou plnou slin vzpomínáte, pak vezměte do ruky vařečku a mísu a usmažte si také takový. Můžete ho naplnit meruňkovým džemem, ale klidně i čímkoliv jiným, třeba vanilkovým pudinkem nebo nutellou. Jen ho nechlaďte na okně, ať vám neuteče! :-)

Hladkou a polohrubou mouku prosejte do hluboké mísy. Přidejte krystalový a vanilkový cukr, špetku soli a dobře promíchejte.
V sypké směsi vytvořte prohlubeň, vlijte do ní trochu teplého mléka (nesmí být horké!), rozdrobte do něho kvasnice a promíchejte s trochou okolní moučné směsi, abyste vytvořili řídké těstíčko. Mísu zakryjte čistou bavlněnou utěrkou a nechte stát asi 20 minut, dokud se na povrchu směsi nezačne tvořit pěna.

Do směsi pak přilijte zbylé teplé mléko, rozpuštěné a zchladlé máslo a vyklepněte dvě vajíčka. Elektrickým hnětačem či ručně zadělejte hladké těsto. Robotu to bude trvat kolem 10 minut, ručně o něco déle. Mísu s těstem opět zakryjte utěrkou nebo přilnavou fólií a nechte kynout asi 1,5 hodiny.

Vykynuté těsto mírně prohněťte, jemně vyválejte do válce a rozdělte ho na menší kousky (asi 50 g), z nichž vytvarujte kuličky. Vyrovnejte je vedle sebe na vál, zakryjte utěrkou a nechte kynout kolem 30 minut.

Zatímco koblihy kynou, připravte si hrnec s vysokou vrstvou oleje a zahřejte ho na teplotu kolem 175 °C (můžete použít fritézu, musí být ale čistá s čerstvým olejem, aby pak koblihy nevoněly jako hranolky a smažák).

Vykynuté koblížky vložte do rozpáleného oleje vykynutou stranou dolů. Asi po dvou minutách smažení je otočte na druhou stranu a dosmažte. Aby byly dobře propečené, ještě párkrát je otočte a smažte celkem asi 6 minut.

Hotové koblihy vyskládejte na talíř vyložený papírovými utěrkami a nechte je okapat a vychladnout.

Džem naplňte do zdobicího sáčku s delší špičkou. Střed koblihy napíchněte tenkým nožem a naplňte ji džemem. Povrch koblih zasypejte moučkovým cukrem a ještě teplé podávejte.

Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
Co si myslíte o receptu?
4/5 (78%) 199 hlasů
Nahlásit chybu
92 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt