Snadný dort s marmeládovou polevou

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
30 minut
ČAS VAŘENÍ
30 minut
NÁROČNOST
Snadná

Snadný dort s marmeládovou polevou - postup přípravy

Dort ke kávě, nebo na narozeninovou oslavu můžeme koupit, nebo ho lze také upéct. Druhá možnost je lepší. Jak proto, že víte co do něho dáváte, tak proto, že si ho vyladíte dle vlastní chuti. A pokud se bojíte složitosti, hoďte s naším receptem obavy za hlavu.
1. KROK

Vezměte mísu a začnete s přípravou těsta. Do mísy rozklepněte tři vejce, přidejte veškerý cukr a začněte míchat. Ideálním pomocníkem bude elektrický mixér, který dokáže všechny ingredience správně propojit. Vzniknout by měla nadýchaná tužší směs, která je základem pro následný postup. Tím je smíchání mouky s práškem do pečiva. Poté prosátou mouku přidávejte do vaječného základu a pozvolna, už ručně, míchejte. Vytvořte nadýchané těsto bez hrudek a kousků mouky.

2. KROK

Vezměte formu, ideálně kulatou o průměru kolem 20 centimetrů. Do této formy nalijte veškeré těsto. Rozetřete ho až k okrajům a formou několikrát zahrkejte. Tím se těsto dostane do všech škvír. Poté si rozehřejte troubu na teplotu 180 stupňů a těsto do ní vložte. Pečte ho po dobu asi 30 minut. Po vyjmutí formu otevřete a těsto vyklopte. Vezměte nůž a po vychladnutí ho rozřízněte podílně na třetiny.

3. KROK

Smetanu ke šlehání nalijte do mísy. Opět vezměte mixér a začnete ji šlehat. Pokračujte do dobu, dokud lehce nezhoustne. V tu chvíli do ní přidejte jak moučkový cukr, tak i mascarpone. Pokračujte ve šlehání ručním šlehačem, dokud směs výrazně nezhoustne. Naplňte polevou cukrářský pytlík a můžete ji nanést na první vrstvu těsta, kterou jste před tím lehce potřeli sirupem – vodou smíchanou s cukrem.

4. KROK

Pomocí krému vytvořte vyšší hranu a následně do vytvořeného prostoru naneste marmeládu. Buď lžící, nebo pomocí cukrářského sáčku. Přiklopte horním kusem upečeného těsta a opět naneste krém, veškerý, který vám zbyl. Tím potřete i boky koláče. Zbývající kus těsta rozdrobte a dejte do mixéru. Použijte ho jako alternativní drobenku ke zdobení. Tímto je unikátní krémový dort s marmeládou hotov.

5. KROK

Video postup krok za krokem

Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
Co si myslíte o receptu?
5/5 (81%) 329 hlasů
Nahlásit chybu
108 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma
Hlavní chody
Masová směs s rýží
1 hlasů
20 minut
45 minut
Hlavní chody
Pečená žebírka s bramborem a zakysanou smetanou
4 hlasů
30 minut
55 minut
Zavařování
Naložené kuřecí maso
42 hlasů
30 minut
300 minut
rychlé pokrmy
Domácí párek v rohlíku, který se stane netradiční svačinou
0 hlasů
15 minut
25 minut

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Přílohy

Saláty