Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Ořechové koláčky

4,3
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 40 minut
čas vaření Vaření: 20 minut

Ořechové koláčky - postup přípravy

Pokud máte rádi koláče, před kupovanými dáváte přednost domácím, ale zatím jste si na jejich pečení sami možná netroufli, vyzkoušejte tento recept. Je snadný, vhodný i pro začátečníky a výsledek vás zaručeně příjemně překvapí. Koláčky připravené podle tohoto receptu mají navíc tu výhodu, že mají dlouhou trvanlivost. Vzhledem k tomu, jak jsou výborné, lze však očekávat, že na tácu příliš dlouho nevydrží. Pro svou velikost jsou tyto koláčky velice oblíbené také u dětí. Výhodou tohoto receptu je také to, že neobsahuje kvasnice, a je tedy vhodný i pro ty, kteří nepatří mezi příznivce kynutých těst nebo mají například alergii na droždí.

Ingredience pro:
1 porce

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Vlastimila Kovaříková

V míse smíchejte všechny suroviny uvedené v receptu, kromě bílku, ořechů nebo mandlí a džemu. Pozor dejte zejména u vajec, protože do těsta patří jen žloutky, nikoliv celá vejce. Vypracujte těsto, které nechejte na chvíli odpočinout.
Na pomoučeném vále těsto rozválejte, nakrájejte je na přibližně stejné kousky a z nich vytvarujte kuličky. Hotové kuličky potřete vaječným bílkem a obalte je v drcených ořechách nebo mandlích.

Plech na pečení vyložte pečicím papírem, na něj rozložte připravené obalené kuličky a před pečením do každé udělejte pomocí prstu důlek, který naplňte džemem. Pro větší chuťovou a barevnou pestrost můžete použít dva nebo i více druhů džemů. Pokud máte tu možnost, použijte samozřejmě raději džemy domácí výroby.

Troubu předehřejte na 120 °C a koláčky pečte podle výkonu trouby přibližně 20 minut. Přejeme vám, vaší rodině i hostům dobrou chuť!

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů