Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Sněhová vločka rychlý dort

4,1
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 45 minut
čas vaření Vaření: 15 minut

Sněhová vločka rychlý dort - postup přípravy

Sněhová vločka je skvělý a jedinečný dort, který si můžete snadno připravit doma. Uvidíte, že pro děti se tento dort snadno stane velice oblíbeným, a to zejména během zimy. Vypadá totiž, jako kdybyste ho obalili v nádherném, čistém a bílém sněhu. Na jeho přípravu přitom nebudete potřebovat nic šíleného, ani extrémně drahého. A své děti, ale i dospělé zaručeně potěšíte. Navíc je sněhový dort úžasný také pro návštěvy.

Ingredience pro:
10 porcí

Těsto

Krém

Kuchařka
Kuchařka: Vlastimila Kovaříková

V první řadě pomocí mixéru rozšlehejte vejce. Přidejte cukr se špetkou soli a dobře promíchejte. Postupně přidávejte mouku a prášek do pečiva. Dobře promíchejte do hladka. Přidejte máslo a začněte se hnětením, dokud nevznikne měkké a homogenní těsto. Těsto nakrájejte na šest stejných částí. Každý kousek těsta rozložte na tenký plát, který upečte při teplotě 180 stupňů po dobu šest až sedm minut.
Na krém si nejdříve nalijte do mísy zakysanou smetanu, přidejte smetanový sýr a dobře promíchejte mixérem. Přidejte rozpuštěnou čokoládu a kokos. V samostatné misce několik minut šlehejte smetanu. Postupně ji zašlehejte do rozpracovaného krému. Promíchejte do hladka. Pro vytvoření dortu pomažte všechny pláty těsta krémem a navrstvěte je na sebe.

Pokud necháte dort jen takto, bude mít příjemnou kokosovou chuť, ale nebude vypadat zrovna svátečně. Pokud chcete skutečně potěšit svou rodinu a přátele, ozdobte dort nakonec strouhaným kokosem a dejte dort na dvě až tři hodiny do lednice, aby ztuhnul. Poté můžete podávat a potěšit tak všechny přítomné nejen chutí, ale také nádherným vzhledem.

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů