Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Smetanové koláčky se třemi náplněmi

3,5
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 45 minut
čas vaření Vaření: 30 minut

Smetanové koláčky se třemi náplněmi - postup přípravy

Koláče z kynutého smetanového těsta lze naplnit klasickými náplněmi z tvarohu, máku a povidel, přičemž buď je na ně dáte jednotlivě, anebo je smícháte. Recept nám poskytla paní Romana Važanská.

Ingredience pro:
18 kusů
+ -

Na těsto

Na makovou náplň

Na tvarohovou náplň

Na povidlovou náplň

Na zdobení a potření

Kuchařka
Kuchařka: Vít Lukáš
1. KROK

Prosejte hladkou mouku, dejte ji do mísy a smíchejte se solí. Uprostřed udělejte důlek, přidejte rozdrobené droždí, trochu cukru a zalijte obojí trochou vlažného mléka. Počkejte 5 minut, dokud nevzejde kvásek.

2. KROK

Pak přidejte ostatní suroviny a rukou nebo robotem vypracujte hladké a nelepivé těsto. Mísu s těstem přikryjte a nechte ho hodinu kynout.

3. KROK

Vykynuté těsto vyklopte na mírně pomoučněný vál a rozdělte na 18 stejně velkých kousků. Z každého vytvarujte kuličku a dejte je na plech vyložený pečicím papírem.

4. KROK

Prsty od středu kuličky vytvarujte a roztáhněte do kulatého koláčku. Poté rozšlehejte vejce a potřete jím okraje koláčků. Do důlku poté dejte náplň.

5. KROK

Náplně:

1. Na tvarohovou náplň smíchejte tvaroh, cukr podle chuti, žloutky a citronovou kůru. Dejte ji do sáčku, jeho roh ustřihněte a naplňte jí koláčky.

2. Na makovou náplň svařte mletý mák, cukr, skořici a trochu másla. Poté na naplnění použijte lžičku.

3. Na povidlovou náplň jednoduše smíchejte povidla s trochou rumu dle chuti.

Náplně můžete dát jednotlivě nebo kombinovat.

6. KROK

Koláčky podle chuti ozdobte rozinkami a mandlovými lupínky. Vložte plech do předem vyhřáté trouby na 190 °C a pečte koláčky, dokud nebudou jejich okraje zlatavé. Ještě horké koláčky potřete směsí rozpuštěného másla s rumem.

7. KROK

Více autorčiných receptů najdete na jejích FB stránkách Vaříme a pečeme s Romanou.

8. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů