Šťavnatý a voňavý jablečný koláč

Další 3 fotografie
Další 3 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
20 minut
ČAS VAŘENÍ
35 minut
NÁROČNOST
Snadná

Šťavnatý a voňavý jablečný koláč - postup přípravy

Urodilo se vám v ovocném sadu velké množství jablíček a nevíte co s nimi? Možná vás nadchne tento skvostný recept, díky kterému si můžete upéct chutný šťavnatý koláč. Jeho přípravu zvládne dokonce i začátečník. Rozvoňte svůj byt neodolatelným jablečným aroma.

Nejprve si v míse vyšlehejte vejce spolu s moučkovým cukrem.
Poté vlijte do směsi i rozpuštěné a vychladlé máslo, mléko, vsypte prosátou polohrubou mouku, kypřící prášek do pečiva a vypracujte pomocí vařečky polotekuté, homogenní a vláčné těsto.

V další fázi si oloupejte a nastrouhejte jablka. (Můžete je rovněž nakrájet na kousky.) Ovoce do těsta také vmíchejte.

Následně si k ruce vezměte plech na pečení, vystelte jej pečícím papírem a vlijte do něj těsto s jablky. Špachtlí dobře rozprostřete a dejte péct do trouby na 30 až 35 minut při 180 °C.

Upečený koláč vyjměte z trouby a nechte vychladnout.

Před podáváním posypejte povrch moučkovým cukrem. Koláč bude skvělý jak samotný, tak třeba se zakysanou smetanou, či kopečkem čerstvě ušlehané smetany. Přejeme vám dobrou chuť.

Do těsta můžete před pečením vmíchat i kakaový prášek, pakliže preferujete spíš čokoládové a kakaové moučníky. Skvělý bude koláč i tehdy, když jablíčka ochutíte před vmícháním do těsta skořicovým cukrem. Hodit se budou do piškotu třeba i jemně namleté či nadrcené vlašské a lískové oříšky. Povrch koláče můžete zasypat i drobenkou připravenou z másla, moučkového cukru, mouky a poté až zapéct.

Galerie

Další 3 fotografie
Další 3 fotografie
Co si myslíte o receptu?
4/5 (80%) 599 hlasů
Nahlásit chybu
83 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt