Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Luxusní sušenky „Kaly“ s ořechovou náplní

5,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 30 minut
čas vaření Vaření: 25 minut

Luxusní sušenky „Kaly“ s ořechovou náplní - postup přípravy

Z máslového těsta můžete zajímavým trikem za pomoci vykrajovátka a pinzety vyrobit a upéct sušenky, které vypadají jako kaly. Plní se ořechovou náplní a jsou velmi chutné.

Ingredience pro:
1 plech
+ -

Na těsto

Na náplň

Kuchařka
Kuchařka: Vít Lukáš
1. KROK

Do mísy dejte mouku a máslo a z obojího vypracujte „drobenku“. Pak přidejte sůl, kypřicí prášek do pečiva, zakysanou smetanu, mléko a vaječný žloutek. Z ingrediencí zpracujte vláčné, tužší těsto. Zabalte ho do sáčku a dejte na 30 minut do lednice.

2. KROK

Do mixéru dejte mandle a vlašské ořechy a rozmixujte je. Přidejte k ořechům máslo, cukry a meruňkový džem a promíchejte. Pak směs vraťte do mixéru a rozmixujte ji. Z výsledné hmoty pak vytvarujte kuličky, jejich počet bude záviset na počtu sušenek.

3. KROK

Těsto rozpulte, bude se s ním pak lépe pracovat. Na pomoučněné ploše z něj vyválejte placku o tloušťce asi 2 milimetry a kulatým vykrajovátkem vykrájejte kolečka. Na každou kalu potřebujete 2 kusy.

4. KROK

Kuličku ořechové hmoty tlakem zploštěte na velikost vykrojeného kolečka. Dejte ji první na kolečko a přikryjte druhým. Pinzetou poté vyštípejte vzor (viz video). V jedné části udělejte špičku a vložte do ní mandli.

5. KROK

Dejte sušenky na plech, vložte ho do předem vyhřáté trouby na 180 °C a pečte je 20 až 25 minut. Po upečení je potřete sirupem, třeba meruňkovým.

6. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

7. KROK

Videopostup krok za krokem

8. KROK

Zdroj receptu: Chayhana Vostok

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů