Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Kuřecí prsa s cibulí, paprikou a bramborami

3,5
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 75 minut
čas vaření Vaření: 45 minut

Kuřecí prsa s cibulí, paprikou a bramborami - postup přípravy

Potřebujete pro svou hladovou rodinu připravit rychlý a lahodný oběd? Potom vsaďte na zapečená kuřecí prsa s cibulí, paprikou a bramborami. Recept zvládne dokonce i kulinářský začátečník. Není na tom nic složitého. A výsledná chuť je fantastická!

Ingredience pro:
6 porcí

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Vlastimila Kovaříková

Nejprve začněte tím, že si kuřecí prsa nakrájíte na stejně široké plátky. Ty pak přemístěte do mísy a ochuťte solí i mletým pepřem. Dále si vymažte středně velký plech slunečnicovým olejem a na dno vyskládejte plátky kuřecího masa.
To potřete sladkým kečupem a na povrch nasypte tenké půl měsíčky cibule. Také si očistěte papriku a pokrájejte ji na nudličky či menší kousky. Zeleninu přidejte k cibuli a masu. Nakonec ještě oloupejte brambory, omyjte je a naplátkujte.

Povrch pokrmu překryjte bramborovými pláty a ty pomažte majonézou.

Dokončování pokrmu a jeho zapékání v troubě

Nyní si k ruce vezměte vybraný tvrdý sýr a ten nastrouhejte do mísy nahrubo. Poté jej nasypte na navrstvené suroviny v pekáčku a vše přikryjte namočeným pečícím papírem a alobalem. Kuřecí prsa se zeleninou zapékejte v troubě asi 40 až 45 minut při teplotě 190 °C.

Servírování zapečených kuřecích prsou se zeleninou

Hotový pokrm vyjměte z trouby a ihned podávejte. Hodit se bude k porci nakládaná zelenina typu kyselé okurky, cibulky, čalamáda anebo také studené omáčky a dipy. Přejeme vám dobrou chuť.

Video postup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů