Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Sušenky o třech příchutích z jednoho těsta

5,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 10 minut
čas vaření Vaření: 50 minut

Sušenky o třech příchutích z jednoho těsta - postup přípravy

Usnadněte si práci s přípravou těsta na tři různé příchutě sušenek. Nachystejte si jen jedno těsto a dochuťte ho podle rychlého receptu, který zvládnou i začínající pekaři.

Ingredience pro:
3 plechy
+ -

Základní těsto

Na ochucení těsta

Zdobení

Kuchařka
Kuchařka: Markéta Bieleszová
1. KROK

Do mísy vložte změklé máslo a vyšlehejte ho s moučkovým cukrem. Do směsi přidejte vaječný bílek a znovu šlehejte. Přisypte mouku smíchanou se solí a vytvořte těsto, které rozdělte na 3 stejné části. 

2. KROK

Na první část těsta nasypejte 10 g mouky, přidejte vanilkový extrakt a zamíchejte. Hotovou směs vložte do trezírovacího sáčku s ozdobnou hlavicí a na plechu vyloženém pečicím papírem vytvářejte malé hromádky. Sušenky následně pečte v předehřáté troubě na 170 °C po dobu 15 minut. 

3. KROK

Zatímco se sušenky pečou, přisypejte do druhé části těsta matcha čaj s 10 g mouky a důkladně zamíchejte. Těsto vložte opět do trezírovacího sáčku a na plechu vyloženém pečicím papírem vytvořte libovolné tvary. Pečte stejným způsobem, jako první várku sušenek.

4. KROK

Nyní si připravte poslední část těsta, do které přimíchejte kakao a postupujte stejně, jako u předešlých dvou těst. Zatímco se poslední várka sušenek peče, ve vodní lázni nebo v mikrovlnce si rozpusťte misku bílé a misku mléčné čokolády. 

5. KROK

Jakmile jsou sušenky upečené a vychladly, namáčejte je dle vlastní fantazie v čokoládě a dozdobte cukrářským zdobením a liofilizovanými bobulemi. Sušenky skladujte v uzavřené nádobě na chladném místě.

6. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

7. KROK

Videopostup krok za krokem

8. KROK
Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů