Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Sváteční rohlíčky s ořechy a vanilkou

3,6
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 20 minut
čas vaření Vaření: 15 minut

Sváteční rohlíčky s ořechy a vanilkou - postup přípravy

Pokud pátráte po receptu na vánoční cukroví, které jste zatím nepřipravovali, možná vám přijde vhod jednoduchý recept na rohlíčky s ořechy. Rohlíčky jsou lahodné, křupavé a upečete je za pouhých 15 minut.

Ingredience pro:
32 kusů
+ -

Těsto

Náplň

Kuchařka
Kuchařka: Markéta Bieleszová
1. KROK

Mouku vsypte do mísy a smíchejte ji se solí a vanilinem. Do směsi přidejte změklé máslo a pomocí rukou jej spojte s ostatními ingrediencemi. 

2. KROK

Do suché směsi přidejte smetanu s vaječným žloutkem, mísu přikryjte potravinovou fólií a těsto vložte na 10–15 minut do lednice. 

3. KROK

V míse smíchejte vaječný bílek, cukr a vanilkový cukr. Z těchto ingrediencí vyšlehejte krém, do kterého přimíchejte mleté vlašské ořechy. 

4. KROK

Vychlazené těsto rozdělte na 4 stejné části, z nichž každou vyválejte na tenký plát. Z každého plátu vykrojte rádýlkem 8 trojúhelníčku. Na každý trojúhelníček dejte lžíci ořechové náplně a zarolujte jej.

5. KROK

Hotové rohlíčky s ořechy dejte na plech vyložený pečicím papírem a pečte je v předehřáté troubě na 180 °C po dobu 15–20 minut.

6. KROK

Po upečení každý z rohlíčků obalte v moučkovém cukru a podávejte. 

Tip: Moučkový cukr můžete vsypat do sáčku, do kterého vždy vhoďte jeden rohlíček, který pak velmi jednoduše obalíte ze všech stran.

7. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

8. KROK

Videopostup krok za krokem

9. KROK

Zdroj receptu: Ellen’s Kitchen

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů