Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Domácí oplatky plněné nutellovým krémem

3,3
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 10 minut
čas vaření Vaření: 10 minut

Domácí oplatky plněné nutellovým krémem - postup přípravy

Pokud milujete kupované oplatky, pak rozhodně musíte vyzkoušet recept na jejich domácí verzi s lahodným nutellovým krémem. Jejich příprava je velmi snadná a chuťově se nedají srovnat s těmi z obchodu.

Ingredience pro:
1 dávka
+ -

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Tereza Pěnicová
1. KROK

Do hrnce nalijte mléko a smíchejte ho s hladkou mouku, cukrem a Nutellou. Přendejte ho nad oheň a jakmile bude směs hladká, přidejte do ní máslo.

2. KROK

Směs vařte přibližně 4 minuty na mírném ohni a neustále ji míchejte. Poté vložte sušenky do uzavíratelného sáčku a rozdrťte je pomocí válečku.

3. KROK

Rozdrcené sušenky poté nasypte do nutellové směsi a pečlivě je vmíchejte. Pracovní plochu vyložte pečicím papírem a položte na něj čtvercový oplatek.

4. KROK

Oplatek potřete vrstvou nutellového krému a přiklopte ho dalším oplatkem. Postup opakujte, dokud budete mít dostatek krému a oplatek.

5. KROK

Finální vrstvu překryjte pečicím papírem a nechte oplatky ztuhnout. Poté je nakrájejte do požadované velikosti a můžete je servírovat.

6. KROK

Tip: Kraje oplatků můžete namočit do čokolády.

7. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

8. KROK

Videopostup krok za krokem

9. KROK

Zdroj receptu: Serpica Recepti

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů