Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Taštičky à la koblihy s čokoládovou pomazánkou

3,8
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 30 minut
čas vaření Vaření: 20 minut

Taštičky à la koblihy s čokoládovou pomazánkou - postup přípravy

Jakousi alternativu koblih můžete udělat z jemného kynutého těsta s pomerančovou kůru. To se po usmažení plní čokoládovou pomazánkou, můžete ale určitě použít i džem.

Ingredience pro:
8 kusů
+ -

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Vít Lukáš
1. KROK

Smíchejte v míse vlažné mléko, cukr a sušené droždí. Přidejte nastrouhanou pomerančovou kůru a vejce a vše promíchejte. Do mísy přidejte mouku a sůl a vymíchejte těsto. Poté do něj zapracujte změklé máslo a vypracujte hladké, nelepivé těsto. Přikryjte mísu a nechte těsto hodinu kynout.

2. KROK

Těsto dejte na vál, trochu ho rukou propracujte a poté z něj vyválejte obdélníkovou placku asi 1 centimetr silnou. Rozkrájejte ji na obdélníky o velikosti 10×5 centimetrů. Přikryjte je a nechte 15 minut kynout.

3. KROK

Do pánve dejte dostatek oleje a usmažte obdélníky z obou stran dozlatova. Vzniknou z nich pomyslné polštářky. Po usmažení je nechte vychladnout.

4. KROK

Do vychladlých polštářků z jedné strany udělejte uprostřed otvor, aby díra procházela téměř celým polštářkem. Za pomoci cukrářského sáčku s úzkým zdobítkem je naplňte libovolnou čokoládovou pomazánkou či Nutellou, lze ale použít i domácí marmeládu či vanilkový krém. Nakonec je pocukrujte a ozdobte rozpuštěnou čokoládou.

5. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

6. KROK

Videopostup krok za krokem

7. KROK

Zdroj receptu: Ricette dolce facili

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů