Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Těstoviny ala carbonara

4,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 10 minut
čas vaření Vaření: 20 minut

Těstoviny ala carbonara - postup přípravy

Máte rádi italskou kuchyni, levné recepty, jednoduchou a rychlou přípravu jídla? Pokud ano, tak těstoviny carbonara jsou skvělým řešením, jak zasytit svou rodinu, potěšit jejich chuťové pohárky a přitom strávit v kuchyni velmi málo času. Tyto těstoviny připravíte snadno, rychle a především levně. Vychutná si je celá rodina a budete mít v zásobě další těstovinový recept.

Ingredience pro:
4 porce

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Vlastimila Kovaříková

V první řadě byste si měli připravit všechny suroviny, které musíte krájet, protože potom už na to nebudete mít čas. Nakrájejte si šunku na nudličky a česnek nakrájejte najemno nebo ho rozdrťte lisem.
Smetanu smíchejte se žloutky a důkladně promíchejte.

Poté uvařte těstoviny. Jde o klasický způsob vaření, kdy necháte vodu se solí a trochou oleje vřít, poté vložíte těstoviny a necháte vařit po dobu, která je uvedena na obalu těstovin.

Na pánev dejte trochu oleje a lehce restujte česnek a šunku.

Těstoviny slijte a nechte z nich okapat veškeré přebytečné tekutiny.

Následně můžete těstoviny přidat do pánve k šunce s česnekem a vše zalít již připravenou smetanovou omáčkou. Nechte směs vařit, dokud omáčka nezhoustne a poté můžete ihned podávat.

Na talíři nezapomeňte pokrm ozdobit nastrouhaným parmazánem, který mu dodá další typickou příchuť Itálie. Přejeme dobrou chuť celé vaší rodině!

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů