Domácí karamelky

ČAS PŘÍPRAVY
15 minut
ČAS VAŘENÍ
15 minut
NÁROČNOST
Snadná

Domácí karamelky - postup přípravy

Na chuť karamelek si dozajista každý vzpomene. Tyto skvělé bonbony má mnoho lidí spojené především s dětstvím. Některé produkty jsou však až příliš lepivé a plné konzervantů. Proto se naskýtá možnost vyrobit si karamelky vlastní, které jsou daleko chutnější a konzistencí jemnější. Pusťte se do toho!

Do menšího hrnce si nasypte krystalový cukr a smíchejte jej se smetanou. Pak dejte na plotnu a na středním plamenu zahřívejte, dokud se směs nestane homogenní a nezkaramelizuje. Měla by změnit barvu na světle hnědou. Nakonec hmotu odstavte a zakomponujte do ní pomocí metličky i změklé máslo.
V další fázi budete potřebovat silikonové tvořítko na ledové kostky, do kterého postupně nalijete připravenou karamelovou směs. Tu po úplném vychladnutí dejte následně do lednice tuhnout.

Po několika hodinách bonbony z formičky vyklopte a skladujte v uzavíratelné sklenici (ideálně v chladu). Takové skvostné karamelky jste ještě nejedli! Použít je můžete s klidem i jako vánoční cukrovinku.

Tip na závěr pro milovníky čokoládyNemáte příliš v oblibě klasické karamelky a chtěli byste si připravit ty čokoládové? Pak je můžete ihned vyzkoušet.

Postupujte prakticky stejně, jako v předchozím případě. Nejprve si v rendlíku zahřejte smetanu a v ní rozpusťte cukr, pak přidejte nasekanou hořkou čokoládu a máslo.

Až vznikne hustá karamelová hmota s čokoládovou příchutí, hrnec odstavte a nechte vychladnout. Hmotu vlévejte do formiček a nechte zatuhnout. Hotové karamelky skladujte v lednici. Dobrou chuť.

Galerie

Co si myslíte o receptu?
5/5 (82%) 276 hlasů
Nahlásit chybu
143 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt