Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Tvarožník bez mouky s rozinkami a zakysanou smetanou

4,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 5 minut
čas vaření Vaření: 40 minut

Tvarožník bez mouky s rozinkami a zakysanou smetanou - postup přípravy

Pokud máte doma přebytek tvarohu a nevíte, co s ním, upečte si lehoučký tvarožník bez mouky, který vám nezpůsobí pocit těžkosti. Tvarožník můžete podávat nejen k odpolední kávě, ale pochutnat si na něm můžete třeba i při snídani.

Ingredience pro:
1 kus
+ -

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Markéta Bieleszová
1. KROK

Vložte rozinky do misky a zalijte je vroucí vodou. Nechte je 5–10 minut odpočívat. Následně vodu slijte a rozinky osušte papírovými utěrkami. 

2. KROK

Do druhé misky vložte tvaroh a přidejte k němu vaječné žloutky, zakysanou smetanu a přisypejte 3 lžíce krupicového cukru společně s vanilkovým cukrem. Přisypejte také krupici a promíchejte za pomoci ponorného mixéru.  

Poznámka: Vaječné bílky si odložte bokem, protože z nich budete později šlehat sníh.

3. KROK

Do tvarohové směsi přidejte rozinky, citronovou kůru a vše důkladně promíchejte. Ve vedlejší nádobě si z bílků ušlehejte tuhý sníh a zlehka jej vmíchejte do tvarohové směsi. 

Poznámka: Citronovou kůru nastrouhejte z dobře omytého a chemicky neošetřeného citronu.

4. KROK

Dortovou formu důkladně vymažte máslem a připravenou směs do ní rovnoměrně rozprostřete. Povrch směsi uhlaďte pomocí stěrky na těsto. Formu následně vložte do trouby a pečte na 180 °C po dobu 30–40 minut, dokud povrch tvarožníku nezačne zlátnout.

5. KROK

Upečený tvarožník bez mouky nechte vychladnout a poté jej z formy vyklepněte. Tvarožník servírujte posypaný moučkovým cukrem.

Poznámka: Nelekněte se, pokud vám tvarožník trochu nabyde. Po vychladnutí těsto opět trochu klesne.

6. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

7. KROK

Videopostup krok za krokem

8. KROK

Zdroj receptu: Alina FooDee

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů