Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Úžasná marináda na kuřecí stehna

Úžasná marináda na kuřecí stehna - postup přípravy

Až budete příště připravovat pečená kuřecí stehna, vzpomeňte si na tento recept. Díky naší marinádě se vám bude maso doslova rozplývat v ústech. Je velmi jednoduché ji připravit. Skvělé je, že si koření zvolíte podle sebe. Pokud budete maso podávat dětem, rozhodně byste měli šetřit s pikantním kořením a česnekem, které jim nemusí chutnat.

Ingredience pro:
7 porcí

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Vlastimila Kovaříková
1. KROK

Příprava těchto kuřecích stehen je velmi jednoduchá. Do hrnce nalijte 2 litry vody a přiveďte ji k varu. Přidejte 4 lžíce soli a cukru, důkladně promíchejte a po několika minutách vypněte oheň. Takto připravenou tekutinu nechte vychladnout na pokojovou teplotu. Teprve poté do ní můžete vložit omytá a osušená kuřecí stehna.

2. KROK

Budete-li mít nedostatek tekutiny, budete muset přidělat další lák. Maso musí být zcela zakryté připraveným nálevem. Hrnec se stehny vložte na 12 hodin do lednice, aby maso dokonale natáhlo sůl a změklo. Po uplynutí této doby jej vyndejte z hrnce a osušte papírovými utěrkami. Můžete na něj přidat své oblíbené koření, ale nepřidávejte již žádnou sůl!

3. KROK

Nyní máte čtyři možnosti, co s masem udělat. Kuřecí stehna můžete smažit, péct, grilovat nebo udit. Skvěle budou chutnat, pokud je dochutíte tymiánem, oreganem, majoránkou nebo sladkou paprikou. Stejně tak k nim ale můžete přidat také česnek, petržel, cibuli nebo mrkev. Záleží jen na tom, jakou chuť si chcete s rodinou a přáteli užít.

4. KROK

Podávat je můžete s pečenými bramborami, hranolky nebo batáty. Pokud si chcete dopřát trochu odlehčený pokrm, můžete jako přílohu zvolit krupici nebo rýži. A abyste mohli mluvit o komplexním jídle, nesmíte rozhodně zapomenout na zeleninu. Vyzkoušet můžete okurkový salát, který bude skvěle doplňovat chuť masa, ale i hlávkový salát s medovo-hořčičným dresinkem bude chutnat úžasně. Přejeme dobrou chuť!

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů