Velmi snadný dezert z levných surovin, který chutná skvěle ke kávě

Další 3 fotografie
Další 3 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
35 minut
ČAS VAŘENÍ
20 minut
NÁROČNOST
Snadná

Velmi snadný dezert z levných surovin, který chutná skvěle ke kávě - postup přípravy

Recept na dezert, který se rozplyne v ústech, vychutnáte si ho u kávy a můžete ho podávat i hostům, se vždycky hodí. Dnes se podíváme na velmi jednoduchý a přitom lahodný způsob, jak toho všeho můžete docílit.
1. KROK

Do hluboké mísy rozklepněte vejce, přidejte sůl, moučkový cukr a vanilkový cukr a šlehejte metličkou do hladka. Všechny ingredience se musí dokonale spojit. Přidejte rostlinný olej a důkladně promíchejte. Poté přidejte mouku a prášek do pečiva ve dvou krocích. Nejdříve míchejte metličkou a poté zapojte ruce. Těsto musí být homogenní a nelepivé.

2. KROK

Těsto rozdělte na dvě kuličky. Jednu z nich nechte v míse a přidejte do ní kakao a trochu mléka. Spojte ingredience s těstem. Díky tomu získáte dvoubarevné těsto.

3. KROK

Každou ze vzniklých koulí rozdělte na dvě. Na pracovní plochu rozložte arch pečicího papíru. Doprostřed dejte bílou kouli těsta a na ni hnědou kouli. Pomocí prstů z nich udělejte placky. To samé udělejte s dalšími dvěma koulemi.

4. KROK

Získáte čtyři vrstvy těsta. Vezměte váleček a rozválejte vrstvy na středně silný plát. Jeho povrch propíchejte vidličkou. Poté plát přesuňte i s pečicím papírem na plech a pečte v troubě předehřáté na 180 stupňů po dobu 20 minut. Otestujte těsto párátkem nebo špejlí, jestli je skutečně hotové.

5. KROK

Vrstvené dezerty jsou obvykle složité na přípravu, ale tento je příjemnou výjimkou. Po upečení totiž budete mít dezert prakticky hotový. Vyndejte z trouby, potřete povrch medem nebo svou oblíbenou marmeládou a zasypejte strouhaným kokosem.

6. KROK

Poté už musíte dezert jen nakrájet a užít si jeho vynikající chuť. Přejeme hodně štěstí a dobrou chuť!

Galerie

Další 3 fotografie
Další 3 fotografie
Co si myslíte o receptu?
5/5 (81%) 538 hlasů
Nahlásit chybu
66 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma
Hlavní chody
Masová směs s rýží
1 hlasů
20 minut
45 minut
Hlavní chody
Pečená žebírka s bramborem a zakysanou smetanou
4 hlasů
30 minut
55 minut
Zavařování
Naložené kuřecí maso
42 hlasů
30 minut
300 minut
rychlé pokrmy
Domácí párek v rohlíku, který se stane netradiční svačinou
0 hlasů
15 minut
25 minut

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Přílohy

Saláty