Zakroucená pizza s rajčatovou omáčkou a sýrem pečená v troubě

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
100 minut
ČAS VAŘENÍ
20 minut
NÁROČNOST
Snadná

Zakroucená pizza s rajčatovou omáčkou a sýrem pečená v troubě - postup přípravy

Chystáte se na domácí party a přemýšlíte, jakým občerstvením byste hostům vyrazili dech? Vsaďte na pizzu! Tu zbožňuje každý! Zakruťte ji do tvaru preclíku a perfektní party občerstvení je na světě! Pokud ale žádnou oslavu nechystáte, nevěšte hlavu. Tuhle zamotanou dobrotu si můžete připravit, kdykoliv se vám zlíbí. Je totiž neskutečně snadná a rychlá a nevyžaduje žádné zvláštní přísady. Vaše děti ji budou milovat!
1. KROK

Zadělejte těsto. Do hluboké mísy nalijte teplé mléko a teplou vodu (pozor, nesmějí být horké!), přidejte olivový olej, jedno vajíčko a také cukr a sušené droždí. Všechno důkladně rozmíchejte do jednolité směsi. Ihned a bez čekání přisypte hladkou mouku a jednu lžičku soli a zadělejte hutné těsto. Nejprve ho míchejte stěrkou nebo vařečkou a když začne držet pohromadě, pokračujte ve hnětení rukama. Výsledkem by mělo být soudržné, hutné a nelepivé těsto. Z těsta zformujte kouli, vložte ji do mísy, zakryjte ji potravinářskou fólií a nechte 40 minut kynout.

2. KROK

Když těsto zdvojnásobí svůj objem, rukou ho jemně propracujte, vyklopte ho na pracovní plochu a rozdělte na dvě části. Každou z nich pak vyválejte na tenkou obdélníkovou placku o velikosti plechu. Povrch jedné z placek potřete po celé ploše rajčatovou pastou a zasypejte sýrem, který jste předtím nastrouhali na hrubém struhadle. Také sýr rovnoměrně rozmístěte po povrchu plátu. Nakonec otrhejte petrželové listy a nasekejte je najemno. Posypejte jimi vrstvu sýra a přiklopte takto ozdobené těsto druhým připraveným plátem. Okraje pak pevně zamačkejte, aby se nerozbalovaly. Pro jistotu ještě okraje stlačte válečkem.

3. KROK

Vezměte kulatý kráječ na pizzu a rozkrájejte těstový sendvič na proužky široké kolem 2 centimetrů. Pak je ještě rozdělte na poloviny. Povrch všech pak potřete rozšlehaným vaječným žloutkem. Připravte si plech s papírem na pečení. Vezměte každý proužek těsta a překlopte ho přes jeho druhou polovinu. Dřevěnou špejli podélně zamáčkněte uprostřed a oba proužky těsta společně stočte do spirály. Takto zpracujte veškeré ostatní proužky těsta a výsledek položte na připravený plech. Povrch preclíků pak ještě jednou potřete vajíčkem.

4. KROK

Vložte plech s pizza preclíky do trouby vyhřáté na 180 °C a pečte je 20 minut, dokud na povrchu krásně nezezlátnou. Dobrotu podávejte nejlépe čerstvou, bez dalších příloh či příkras. 

5. KROK

Video postup krok za krokem

Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
Co si myslíte o receptu?
4/5 (79%) 355 hlasů
Nahlásit chybu
98 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt