Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Zakroucená pizza s rajčatovou omáčkou a sýrem pečená v troubě

4,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 100 minut
čas vaření Vaření: 20 minut

Zakroucená pizza s rajčatovou omáčkou a sýrem pečená v troubě - postup přípravy

Chystáte se na domácí party a přemýšlíte, jakým občerstvením byste hostům vyrazili dech? Vsaďte na pizzu! Tu zbožňuje každý! Zakruťte ji do tvaru preclíku a perfektní party občerstvení je na světě! Pokud ale žádnou oslavu nechystáte, nevěšte hlavu. Tuhle zamotanou dobrotu si můžete připravit, kdykoliv se vám zlíbí. Je totiž neskutečně snadná a rychlá a nevyžaduje žádné zvláštní přísady. Vaše děti ji budou milovat!

Ingredience pro:
10 porcí

Těsto

Náplň

Kuchařka
Kuchařka: Vlastimila Kovaříková
1. KROK

Zadělejte těsto. Do hluboké mísy nalijte teplé mléko a teplou vodu (pozor, nesmějí být horké!), přidejte olivový olej, jedno vajíčko a také cukr a sušené droždí. Všechno důkladně rozmíchejte do jednolité směsi. Ihned a bez čekání přisypte hladkou mouku a jednu lžičku soli a zadělejte hutné těsto. Nejprve ho míchejte stěrkou nebo vařečkou a když začne držet pohromadě, pokračujte ve hnětení rukama. Výsledkem by mělo být soudržné, hutné a nelepivé těsto. Z těsta zformujte kouli, vložte ji do mísy, zakryjte ji potravinářskou fólií a nechte 40 minut kynout.

2. KROK

Když těsto zdvojnásobí svůj objem, rukou ho jemně propracujte, vyklopte ho na pracovní plochu a rozdělte na dvě části. Každou z nich pak vyválejte na tenkou obdélníkovou placku o velikosti plechu. Povrch jedné z placek potřete po celé ploše rajčatovou pastou a zasypejte sýrem, který jste předtím nastrouhali na hrubém struhadle. Také sýr rovnoměrně rozmístěte po povrchu plátu. Nakonec otrhejte petrželové listy a nasekejte je najemno. Posypejte jimi vrstvu sýra a přiklopte takto ozdobené těsto druhým připraveným plátem. Okraje pak pevně zamačkejte, aby se nerozbalovaly. Pro jistotu ještě okraje stlačte válečkem.

3. KROK

Vezměte kulatý kráječ na pizzu a rozkrájejte těstový sendvič na proužky široké kolem 2 centimetrů. Pak je ještě rozdělte na poloviny. Povrch všech pak potřete rozšlehaným vaječným žloutkem. Připravte si plech s papírem na pečení. Vezměte každý proužek těsta a překlopte ho přes jeho druhou polovinu. Dřevěnou špejli podélně zamáčkněte uprostřed a oba proužky těsta společně stočte do spirály. Takto zpracujte veškeré ostatní proužky těsta a výsledek položte na připravený plech. Povrch preclíků pak ještě jednou potřete vajíčkem.

4. KROK

Vložte plech s pizza preclíky do trouby vyhřáté na 180 °C a pečte je 20 minut, dokud na povrchu krásně nezezlátnou. Dobrotu podávejte nejlépe čerstvou, bez dalších příloh či příkras. 

5. KROK

Video postup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů