Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Zapečené brambory s kuřecím masem a kukuřicí

3,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 20 minut
čas vaření Vaření: 20 minut

Zapečené brambory s kuřecím masem a kukuřicí - postup přípravy

Skvělým nápadem na rychlý oběd jsou zapečené vařené brambory s kuřecím masem, kukuřicí a dalšími ingrediencemi. Svůj osvědčený recept nám poskytl kanál Vaření s Jančou.

Ingredience pro:
5 porcí
+ -

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Vít Lukáš
1. KROK

Uvařte brambory ve slupce, oloupejte je a nakrájejte na kolečka. Kuřecí prsa nakrájejte na kostky. Na pánev dejte trochu oleje a rozpalte ho. Přidejte kuřecí prsa, sůl, kari a pepř. Smažte maso, dokud není dobře orestované.

2. KROK

Do zapékací mísy dejte na dno třetinu brambor a jemně ji osolte. Na první vrstvu brambor položte polovinu masa a kukuřice a třetinu sýra. Poté vytvořte další vrstvu brambor, osolte ji, přidejte zbytek masa, kukuřice a třetinu sýra. Nakonec na vrch rozložte zbylé brambory, osolte je, posypejte je zbytkem sýra a vše zalijte smetanou na vaření.

3. KROK

Vložte formu do předem vyhřáté trouby na 180 °C a pečte brambory zhruba 20 minut. Poté můžete servírovat. Jedna porce vyjde na přibližně 35 Kč.

4. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept nebo tip, co vařit k obědu, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Hlavní jídla aneb Co vařit k obědu.

5. KROK

Videopostup krok za krokem

6. KROK

Zdroj receptu: Vaření s Jančou

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů