Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Papriky zapečené se šunkou a sýrem

4,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 15 minut
čas vaření Vaření: 25 minut

Papriky zapečené se šunkou a sýrem - postup přípravy

Pořádný oběd v podobě zapečených paprik s chutnou náplní vašim blízkým dozajista vykouzlí úsměv na tváři, zároveň máte i možnost vyzkoušet trochu netradiční jídlo. Za recept vděčíme paní Romaně Važanské, jejíž recepty můžete najít i na webových stránkách https://rubyrom.domaci-jidelnicek.cz/.

Ingredience pro:
1 porce

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Nela Maloňková
1. KROK

Cibuli oloupejte a nakrájejte nadrobno, rozpalte na pánvi plátek másla a nechejte na něm cibulku zpěnit. Šunku nastrouhejte nahrubo a přidejte ji smažit k cibulce. Dle chuti můžete šunku nahradit i jinou uzeninou. Následně cibulku se šunkou restujte. Papriky rozřízněte na poloviny, zbavte je jádřince a semínek a důkladně je omyjte.

2. KROK

Zapékací mísu vymažte máslem a papriky do ní položte. Každou polovinu dochuťte solí a mletým černým pepřem. Naplňte papriky orestovanou šunkou s cibulí. Do čisté misky rozklepněte vejce, přidejte zakysanou smetanu, dochuťte směs solí a mletým černým pepřem. Pažitku nasekejte nadrobno a přidejte ji k vejcím.

3. KROK

Metličkou směs důkladně promíchejte a nalijte ji do paprik. Tvrdý sýr nastrouhejte nahrubo a nasypejte ho na vrch paprik. Dejte formu s paprikami do trouby předehřáté na 180 stupňů a pečte je dozlatova. Poté je můžete podávat, dobrou chuť!

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů