Zapečené brambory s mletým masem, rajčaty a sýrem

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
20 minut
ČAS VAŘENÍ
50 minut
NÁROČNOST
Snadná

Zapečené brambory s mletým masem, rajčaty a sýrem - postup přípravy

Jsou ještě snazší než zapečené lasagne! Obyčejné brambory se po zapečení se třemi prostými ingrediencemi promění rázem na naprosto neobyčejně lahodný pokrm! Vyzkoušejte je doma také a uvidíte sami. Suroviny na ně máte nejspíš neustále doma v lednici a ta chuť je fenomenální!
1. KROK

Brambory oloupejte ze slupky, rozpulte je a nakrájejte je na menší tenké plátky. A vhoďte je na dno zapékací misky. Posypejte mletým černým pepřem, solí a sladkou mletou paprikou. Pod proudem vody opláchněte jednu větvičku čerstvého tymiánu a osušte ho papírovým ubrouskem. Pak z větvičky strhněte všechny malé lístky a vhoďte je přímo na brambory do zapékací misky. Brambory s kořením pak velmi důkladně promíchejte, aby se koření rozptýlilo po celém pekáčku a obalilo rovnoměrně všechny kousky brambor. Takto připravené brambory vložte do trouby vyhřáté na 180 °C a pečte je asi 20 minut.

2. KROK

Oloupejte jednu cibuli, rozpulte ji a nakrájejte ji na tenké plátky ve tvaru půlměsíce a rozdělte je na jednotlivé nudličky. Na kamnech rozehřejte pánev s trochou slunečnicového oleje a když je horká, vhoďte na ni pokrájenou cibuli. Za občasného míchání ji restujte, dokud nezesklovatí a poté k ní do pánve přidejte mleté maso, které vařečkou co nejlépe rozprostřete po celé ploše pánve. Pak maso posypejte solí a mletým černým pepřem a promíchejte tak, aby se od sebe kousky masa co nejlépe oddělily a nevytvářely hrudky. Zároveň je otočte, aby se opekly ze všech stran dozlatova.

3. KROK

Zatímco se maso s cibulkou restuje, omyjte a osušte dvě rajčata, rozpulte je a ostrým nožem je nakrájejte na tenké plátky. Vraťte se zpátky k masu v pánvi. Přidejte k němu kousek másla a lístky z druhé větvičky tymiánu, velmi dobře promíchejte, ještě minutu restujte a odstavte z kamen. Nastrouhejte sýr na hrubém struhadle. Po 20 minutách vyndejte opečené brambory z trouby a přemístěte na ně z pánve maso s restovanou cibulí a rozprostřete ho po celém povrchu brambor. Na maso vyskládejte půlkolečka rajčat, podle chuti ještě dosolte a opepřete a posypejte strouhaným sýrem.

4. KROK

Takto pekáč vložte zpátky do trouby zapéct opět při 180 °C na dalších 20 minut. Jakmile se sýr rozteče a zčervená, máte hotovo a můžete dobrotu podávat. 

5. KROK

Video postup krok za krokem

Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
Co si myslíte o receptu?
5/5 (81%) 523 hlasů
Nahlásit chybu
114 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt