Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Zapečené kuřecí maso s brambory, cibulí a sýrem

5,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 70 minut
čas vaření Vaření: 65 minut

Zapečené kuřecí maso s brambory, cibulí a sýrem - postup přípravy

Zapečené kuřecí kousky s brambory, cibulí a sýrem jsou dokonalým pokrmem, který hravě zasytí celou rodinu. Na přípravě není nic složitého a u samotného procesu nemusíte být neustále, tudíž stihnete i jiné věci.

Ingredience pro:
1 porce

Maso

Bramborová vrstva

Cibulová vrstva

Na posypání

Kuchařka
Kuchařka: Nela Maloňková
1. KROK

Kuřecí stehna zbavte kůže a vykostěte je. Poté je nakrájejte na menší kousky. Dejte je do mísy, přidejte veškeré koření se škrobem, zalijte olejem a promíchejte. Nechejte naložené kousky odležet na 30 minut. Brambory oloupejte a nakrájejte na kolečka. Dejte je do mísy, přidejte veškeré koření i s olejem a důkladně promíchejte.

2. KROK

Vyskládejte je do formy na pečení, zakapejte olejem dle potřeby a vložte do trouby předehřáté na 180 stupňů péct na 25 až 30 minut. Cibuli oloupejte a nakrájejte na půlměsíce. Dejte je do mísy, okořeňte, zalijte octem a nechejte odležet na 30 minut. Odleželé kuřecí kousky dejte na pánev s rozpáleným olejem.

3. KROK

Smažte 10 minut na vysoké teplotě, co pět minut promíchejte, a nakonec smažte dalších 5 minut na nízké teplotě. Prosmažené kousky ihned dejte na upečené brambory, na ně naskládejte naloženou cibulku a navrch dejte strouhaný sýr. Pečte v rozehřáté troubě na 180 stupňů 15 až 20 minut a můžete ihned podávat. Dobrou chuť!

4. KROK

Videopostup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů