Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Zapečené párky v listovém těstě

4,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 15 minut
čas vaření Vaření: 20 minut

Zapečené párky v listovém těstě - postup přípravy

Párek v listovém těstě je oblíbená dobrota, která už se dávno rozšířila ze své americké domoviny i k nám. Možná vás ale nenapadlo, že je možné ho ještě vylepšit, třeba tak, jak to udělala paní Jana Šulcová.

Ingredience pro:
1 porce

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Jitka Hemelíková
1. KROK

Plát listového těsta rozkrájejte na obdélníkové díly takové velikosti, aby se do nich pohodlně vešly vaše připravené párky. Počet porcí závisí na druhu a zejména velikosti použitých párků. Sýr nastrouhejte najemno a jarní cibulky nasekejte na jemné kroužky.

2. KROK

Každý plátek těsta potřete po celé ploše plnotučnou hořčicí a tuto vrstvu posypejte jarní cibulkou a trochou strouhaného sýra. Na vrstvu sýra položte zhruba doprostřed obdélníků po jednom kusu párku, povrch opět posypejte sýrem a cibulkou a listový obdélník zabalte do uzavřeného balíčku. Spoje dobře zamačkejte, aby se balíčky nerozbalovaly.

3. KROK

Balíčky s párky vyskládejte na plech pokrytý pečicím papírem. V misce rozšlehejte jedno nebo dvě vajíčka, potřete jimi povrch každého balíčku a posypejte trochou gyros koření. Plech vložte do trouby rozehřáté na teplotu 190 °C a pečte párky v těstě dozlatova.

Po upečení nechte párkové balíčky trochu zchladnout a ještě teplé podávejte.

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů