Zapečené párky v listovém těstě

i Zdroj fotografie: Jana Šulcová
ČAS PŘÍPRAVY
15 minut
ČAS VAŘENÍ
20 minut
NÁROČNOST
Snadná

Zapečené párky v listovém těstě - postup přípravy

Párek v listovém těstě je oblíbená dobrota, která už se dávno rozšířila ze své americké domoviny i k nám. Možná vás ale nenapadlo, že je možné ho ještě vylepšit, třeba tak, jak to udělala paní Jana Šulcová.
1. KROK

Plát listového těsta rozkrájejte na obdélníkové díly takové velikosti, aby se do nich pohodlně vešly vaše připravené párky. Počet porcí závisí na druhu a zejména velikosti použitých párků. Sýr nastrouhejte najemno a jarní cibulky nasekejte na jemné kroužky.

2. KROK

Každý plátek těsta potřete po celé ploše plnotučnou hořčicí a tuto vrstvu posypejte jarní cibulkou a trochou strouhaného sýra. Na vrstvu sýra položte zhruba doprostřed obdélníků po jednom kusu párku, povrch opět posypejte sýrem a cibulkou a listový obdélník zabalte do uzavřeného balíčku. Spoje dobře zamačkejte, aby se balíčky nerozbalovaly.

3. KROK

Balíčky s párky vyskládejte na plech pokrytý pečicím papírem. V misce rozšlehejte jedno nebo dvě vajíčka, potřete jimi povrch každého balíčku a posypejte trochou gyros koření. Plech vložte do trouby rozehřáté na teplotu 190 °C a pečte párky v těstě dozlatova.

Po upečení nechte párkové balíčky trochu zchladnout a ještě teplé podávejte.

Co si myslíte o receptu?
5/5 (81%) 265 hlasů
Nahlásit chybu
103 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt