12 osvědčených receptů na domácí koláčky: Svatební, moravské, horecké a další

Pokud přemýšlíte nad tím, zda se pustit do pečení domácích koláčků, máme pro vás několik dobrých důvodů, proč to zkusit. Nejenže jsou domácí koláče hezčí, ale jsou také levnější a chutnější.

i Zdroj: iStock 12 osvědčených receptů na domácí koláčky: Svatební, moravské, horecké a další

Blíží se nějaká slavnostní událost, jako je například svatba či narozeniny, nebo jen chcete potěšit svou rodinu a přátele vlastnoručně připravenými domácími koláčky? Máme pro vás několik skvělých receptů, které mají nejen skvělou chuť, ale také přidanou hodnotu.
Jsou chutné

Domácí koláčky jsou mnohem chutnější než ty kupované v obchodech, které často obsahují aditiva, která prodlužují jejich trvanlivost nebo například zvýrazňují jejich barvu. Upečte si raději vlastní koláčky, o kterých budete vědět, co přesně obsahují, a budete mít jistotu, že budou všem chutnat.

Jsou levnější

Koláčky z obchodů jsou stále dražší a jejich prodejní cena často zdaleka neodpovídá ceně výrobní. Základní suroviny na přípravu domácích koláčků nejsou tak drahé, proto si můžete být jistí, že přípravou vlastních domácích koláčků ušetříte poměrně dost peněz.

Jsou zdravější

Koláče upečené doma jsou mnohem zdravější než jejich průmyslově vyrobené verze. Domácí koláčky neobsahují škodlivé přídatné látky a jsou vyrobeny z kvalitnějších ingrediencí. Navíc, pokud dáváte přednost nízkotučným verzím dezertu, můžete tomu recept velmi snadno přizpůsobit.

U pečení můžete relaxovat

Máte náročnou práci, která zahrnuje spoustu stresujících rozhodnutí? Musíte se starat o děti a na sebe nemáte mnoho času? Právě u pečení máte jedinečnou možnost se uvolnit, uklidnit a na chvíli myslet na něco jiného, než jsou starosti a povinnosti. Jednoduché míchání ingrediencí nevyžaduje žádné soustředění, a jakmile budou koláčky hotové, můžete si užít jejich skvělou chuť u šálku hřejivé kávy.

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

Zdroje: Autorský článek

Jaká je vaše nejoblíbenější náplň do koláčků?