6 elegantních způsobů aranžování jednohubek na slavnostní stůl

Další 3 fotografie
Další 3 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
40 minut
ČAS VAŘENÍ
0 minut
NÁROČNOST
Snadná

6 elegantních způsobů aranžování jednohubek na slavnostní stůl - postup přípravy

Vánoční, novoroční, narozeninová či jakákoliv jiná oslava, která se nese v slavnostním duchu si zaslouží trochu více péče a pozornosti. Hodnotí se přitom každý detail. I když naskládání jednohubek klasicky do komínku je sice snadné a svůj účel splní, moc elegantně to ale nepůsobí. Inspirujte se šesti zajímavými způsoby, jak seskládat tak obyčejné suroviny, jako jsou kolečka salámu, olivy či okurka.
1. KROK

Minitoasty se salámem a olivou


Tousty nebo krekry rozdělte na malé obdélníčky o velikosti kolečka salámu přeloženého napůl. Miniaturní tousty natřete trochou smetanového sýra. Celou olivu z jedné strany podélně rozkrojte. Plátek salámu rovněž potřete trochou smetanového sýra, přeložte ho napůl a „uzavřete“ spoj nakrojenou olivou. Salámový balíček pak položte na namazaný toustík. Pěkně vypadá, když prostřídáte zelené a černé olivy.

2. KROK

Minitousty se sýrem, salámem a okurkou


Nakládané okurky nakrájejte na kulaté plátky, které uprostřed nařízněte. Krekry či tousty rozdělte opět na malé obdélníčky o velikosti kolečka salámu přeloženého napůl. Minitousty natřete taveným sýrem. Kolečko salámu složte na mašličku a uprostřed zajistěte okurkou a mašličku položte na toust.

3. KROK

Světlý toust s růží ze salámu a okurky


Tousty nakrájejte na malé čtverečky a potřete je sýrem nebo pomazánkovým máslem. Salátové okurky i se slupkou nastrouhejte škrabkou na dlouhé tenké plátky. Každý plátek položte na stůl, vyskládejte na něj kolečka salámu tak, aby se mírně překrývala a pokryla celou plochu okurky. Okurka by měla ležet ve středu koleček. Poté okurku se salámem stočte do pevné roličky, kterou uprostřed rozkrojte přesně na dvě poloviny. Každou z nich položte řezem dolů na namazaný toustík.

4. KROK

Salámové stromečky s olivou

Salám vložte mezi zuby vidličky a otáčejte s ní, dokud salám nestočíte do spirálovitého trychtýře. Na jeho špici položte olivu a zajistěte párátkem.

5. KROK

Skládané jednohubky se salámem, sýrem a okurkou


Plátek taveného sýra rozkrojte na tři obdélníčky. Každý z nich stlačte v prstech do tvaru kuličky. Nakládané okurky nakrájejte na kulaté plátky. Plátek salámu na jedné straně dvakrát vějířkovitě přeložte, čímž vytvoříte jakýsi košíček. Na vějířek dovnitř košíčku vložte kuličku sýra, zvenčí vějířku položte plátek okurky a vše propíchněte párátkem.

6. KROK

Okurkové kornoutky s olivou a sýrem


Salátovou okurku nastrouhejte na tenké dlouhé plátky. Sýr nakrájejte na drobné hranolky. Kolečko salámu nařízněte od středu ke kraji a stočte ho do tvaru kornoutku, který zabalte do plátku okurky. Dovnitř kornoutku vložte celou černou olivu, zvenčí položte sýrový hranolek a vše propíchněte párátkem.

7. KROK

Videorecept krok za krokem


Galerie

Další 3 fotografie
Další 3 fotografie
Co si myslíte o receptu?
5/5 (81%) 438 hlasů
Nahlásit chybu
91 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt