9 nápadů na rychlé jednohubky

Dalších 6 fotografií
Dalších 6 fotografií
ČAS PŘÍPRAVY
15 minut
ČAS VAŘENÍ
minut
NÁROČNOST
Snadná

9 nápadů na rychlé jednohubky - postup přípravy

Pokud vám přijde nečekaná návštěva nebo chcete zpestřit sváteční stůl drobným pohoštěním, není od věci mít v zásobě nápady, jak si připravit chutné jednohubky
1. KROK

Jednohubky s křepelčím vejcemKrajíce toastového chleba zbavte kůrek a nakrájejte na čtvrtiny. Salátovou okurku nakrájejte na kolečka a vařená křepelčí vejce na poloviny.

Položte kolečko okurky na chleba, přidejte list zelené petrželky, půlku křepelčího vejce a nakládaný žampion a vše zafixujte párátkem.

2. KROK

Salámové jednohubky se sýrem a olivouSýr nakrájejte na větší kostičky a salám na kolečka. Na jedné straně propíchněte salám párátkem, na párátko nabodněte olivu a propíchněte salám na druhé stravě, aby olivu zabalil do pomyslného písmene U. Pak zapíchněte párátko do kostičky sýru.

3. KROK

Rajčatové jednohubky s mozzarellouRozkrojte cherry rajčata na poloviny. Napíchněte jednu polovinu na párátko, přidejte list bazalky, kuličku mozzarelly a završte druhou polovinou rajčete.

4. KROK

Sýrové jednohubky s hroznovým vínemSýr nakrájejte na větší kostičky. Půlku vyloupaného vlašského ořechu propíchněte párátkem, poté na něj napíchněte kuličku hroznového vína a vše zapíchněte do kostičky sýru.

5. KROK

Jednohubky s krevetkamiRozehřejte máslo na pánvi, přidejte jeden nasekaný česnek a pak malé vyloupané krevetky. Smažte je do zlatova, ke konci je osolte. Z plátků tmavého chleba okrájejte kůrky a nakrájejte ho na tolik čtverců, kolik máte krevetek. Připravte si cherry rajčata v polovičním počtu krevetek a rozkrojte je napůl.

Tmavý chléb namažte trochou smetanového sýra. Položte na něj půlku rajčete, pak krevetku a vše zafixujte párátkem.

6. KROK

Jednohubky se sýrem fetaSýr feta, případně balkánský sýr nakrájejte na kostky, salám nakrájejte na kolečka a ta rozpulte. Salátovou okurku rozkrájejte na silnější kolečka.

Na párátko nabodněte olivu, poté natřikrát do harmoniky salám, přidejte kostku sýru a zabodněte párátko do kolečka okurky.

7. KROK

Jednohubky s prosciuttem a mozarellouCherry rajčata rozkrájejte na poloviny. Na plátky šunky prosciutto dejte list salátu o něco menší, než je šunka, a srolujte.

Napíchněte na párátko polovinu rajčete, přidejte jednu kuličku mozzarelly a nakonec nadvakrát propíchněte rolku z prosciutta.

8. KROK

Jednohubky se sýrem, šunkou a olivouŠunku nakrájejte na menší kousky, sýr na větší kostičky a okurku na kolečka. Z plátků tmavého chleba za pomoci malé skleničky vykrájejte kolečka bez kůrky.

Na párátko napíchněte olivu, přidejte sýr a pak šunku do harmoniky. Párátko poté zapíchněte do kolečka okurky položeného na chlebu.

9. KROK

Košíčky s uzeným lososemNa dno košíčku dejte kus salátu. Přidejte lžičku taveného sýru a pak kousek uzeného lososa nebo pstruha. Na závěr ho posypejte trochou sezamu.

10. KROK

Videopostup krok za krokem

Galerie

Dalších 6 fotografií
Dalších 6 fotografií
Co si myslíte o receptu?
5/5 (81%) 422 hlasů
Nahlásit chybu
60 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt