Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

9 nápadů na rychlé jednohubky

3,8
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 15 minut

9 nápadů na rychlé jednohubky - postup přípravy

Pokud vám přijde nečekaná návštěva nebo chcete zpestřit sváteční stůl drobným pohoštěním, není od věci mít v zásobě nápady, jak si připravit chutné jednohubky

Ingredience pro:
1 porce

Jednohubky s křepelčím vejcem

Salámové jednohubky se sýrem a olivou

Rajčatové jednohubky s mozzarellou

Sýrová jednohubka s hroznovým vínem

Jednohubky s krevetkami

Jednohubky se sýrem feta

Jednohubky s prosciuttem a mozarellou

Jednohubky se sýrem, šunkou a olivou

Košíčky s uzeným lososem

Kuchařka
Kuchařka: Vít Lukáš
1. KROK

Jednohubky s křepelčím vejcem

Krajíce toastového chleba zbavte kůrek a nakrájejte na čtvrtiny. Salátovou okurku nakrájejte na kolečka a vařená křepelčí vejce na poloviny.

Položte kolečko okurky na chleba, přidejte list zelené petrželky, půlku křepelčího vejce a nakládaný žampion a vše zafixujte párátkem.

2. KROK

Salámové jednohubky se sýrem a olivou

Sýr nakrájejte na větší kostičky a salám na kolečka. Na jedné straně propíchněte salám párátkem, na párátko nabodněte olivu a propíchněte salám na druhé stravě, aby olivu zabalil do pomyslného písmene U. Pak zapíchněte párátko do kostičky sýru.

3. KROK

Rajčatové jednohubky s mozzarellou

Rozkrojte cherry rajčata na poloviny. Napíchněte jednu polovinu na párátko, přidejte list bazalky, kuličku mozzarelly a završte druhou polovinou rajčete.

4. KROK

Sýrové jednohubky s hroznovým vínem

Sýr nakrájejte na větší kostičky. Půlku vyloupaného vlašského ořechu propíchněte párátkem, poté na něj napíchněte kuličku hroznového vína a vše zapíchněte do kostičky sýru.

5. KROK

Jednohubky s krevetkami

Rozehřejte máslo na pánvi, přidejte jeden nasekaný česnek a pak malé vyloupané krevetky. Smažte je do zlatova, ke konci je osolte. Z plátků tmavého chleba okrájejte kůrky a nakrájejte ho na tolik čtverců, kolik máte krevetek. Připravte si cherry rajčata v polovičním počtu krevetek a rozkrojte je napůl.

Tmavý chléb namažte trochou smetanového sýra. Položte na něj půlku rajčete, pak krevetku a vše zafixujte párátkem.

6. KROK

Jednohubky se sýrem feta

Sýr feta, případně balkánský sýr nakrájejte na kostky, salám nakrájejte na kolečka a ta rozpulte. Salátovou okurku rozkrájejte na silnější kolečka.

Na párátko nabodněte olivu, poté natřikrát do harmoniky salám, přidejte kostku sýru a zabodněte párátko do kolečka okurky.

7. KROK

Jednohubky s prosciuttem a mozarellou

Cherry rajčata rozkrájejte na poloviny. Na plátky šunky prosciutto dejte list salátu o něco menší, než je šunka, a srolujte.

Napíchněte na párátko polovinu rajčete, přidejte jednu kuličku mozzarelly a nakonec nadvakrát propíchněte rolku z prosciutta.

8. KROK

Jednohubky se sýrem, šunkou a olivou

Šunku nakrájejte na menší kousky, sýr na větší kostičky a okurku na kolečka. Z plátků tmavého chleba za pomoci malé skleničky vykrájejte kolečka bez kůrky.

Na párátko napíchněte olivu, přidejte sýr a pak šunku do harmoniky. Párátko poté zapíchněte do kolečka okurky položeného na chlebu.

9. KROK

Košíčky s uzeným lososem

Na dno košíčku dejte kus salátu. Přidejte lžičku taveného sýru a pak kousek uzeného lososa nebo pstruha. Na závěr ho posypejte trochou sezamu.

10. KROK

Videopostup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů