Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Bounty pralinky pouze ze 3 surovin

4,3
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 15 minut
čas vaření Vaření: 10 minut

Bounty pralinky pouze ze 3 surovin - postup přípravy

Pralinky, které vás okouzlí svou jednoduchostí, báječnou chutí i nádherným vzhledem. Lahodné cukroví doslova vykouzlíte během pár minut pouze ze tří dostupných surovin a bez nutnosti zapínat troubu.

Ingredience pro:
1 dávka
+ -

Pralinky

Poleva

Kuchařka
Kuchařka: Alžběta Strouhová
1. KROK

Ve velké míse smíchejte strouhaný kokos a slazené kondenzované mléko. Směs pomalu míchejte, dokud nezačne získávat tužší konzistenci.

2. KROK

Těsto zpracovávejte nejprve pomocí vařečky, poté rukama. V případě potřeby přidejte více kondenzovaného mléka. Z kokosové směsi by měly jít jednoduše tvarovat kuličky, které dobře drží tvar.

3. KROK

Z kokosové směsi vytvarujte stejně veliké kuličky. Pokud mají na povrchu nedokonalosti, nevadí to, skryje je čokoládová poleva. Z uvedeného množství vznikne asi 27 kuliček.

4. KROK

Čokoládu nalámejte na kousky a vsypte je do misky. Misku umístěte do vodní lázně a postupně zahřívejte. Čokoládu pomalu rozpouštějte za stálého míchání.

5. KROK

Kokosové kuličky obalujte v rozpuštěné čokoládě a pokládejte je zatuhnout na pečicí papír. Zbylou rozpuštěnou čokoládu použijte na ozdobení pralinek.

6. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

7. KROK

Videopostup krok za krokem

8. KROK
Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů