Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Datlové tyčinky se sezamovými semínky

4,4
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 40 minut
čas vaření Vaření: 15 minut

Datlové tyčinky se sezamovými semínky - postup přípravy

Neodolatelná kombinace lahodných sladkých datlí obalených v křehkém těstě a křupavých sezamových semínkách se stane nejoblíbenější pochoutkou celé vaší rodiny. Dezert s exotickým nádechem vykouzlíte ze snadno dostupných surovin.

Ingredience pro:
35 kusů
+ -

Těsto

Datlová náplň

Sezamová vrstva

Kuchařka
Kuchařka: Alžběta Strouhová
1. KROK

V mixéru smíchejte cukr, olej, vajíčka a vanilkový cukr. Mixujte asi pět minut, dokud nevznikne hladká hustá pěna.

2. KROK

Do větší mísy nasypte mouku, škrob, sušené mléko, kypřicí prášek do pečiva a špetku soli. Sypké ingredience společně pečlivě promíchejte metličkou.

3. KROK

K moučné směsi vlijte vyšlehanou vaječnou směs s cukrem a vypracujte těsto. Nejprve míchejte stěrkou, poté pokračujte rukama. V případě potřeby přidejte mouku a zpracovávejte, dokud nevznikne hladké, nelepivé těsto.

4. KROK

Datlovou pastu smíchejte s olejem a skořicí a rukama propracujte. Měla by vzniknout hladká hmota, kterou je možné rukama vyválet aniž by se lepila. Vyválejte asi 1 cm tlusté válečky, dlouhé zhruba 20 cm. Z uvedeného množství by jich mělo vzniknout 12.

5. KROK

Sezam vysypte do hlubšího tácu. Přidejte med, vodu a řádně promíchejte. Každé jednotlivé semínko sezamu by mělo být lehce obalené medem.

6. KROK

Odleželé světlé těsto rozdělte na kousky, měl by jich být stejný počet, jako vyválených tyčinek z datlové směsi. Kousky těsta vyválejte na tenké plátky.

Tip: Těsto je poměrně lepivé, doporučujeme jej proto válet přes mikrotenový sáček anebo fólii. 

7. KROK

Na plátek těsta položte tyčinku z datlové pasty.  Odřízněte přebytečné části těsta, měl by vzniknout obdélník, který bude stejně dlouhý jako datlová tyčinka.

8. KROK

Datlové tyčinky postupně zarolujte do světlého těsta. Lehce poválejte na pracovní ploše, aby byla tyčinka po celé délce stejně silná. Obalené datlové tyčinky obalujte v připraveném sezamu s medem. Nakonec válečky nakrájejte na stejně dlouhé kousky.

9. KROK

Nakrájené tyčinky naskládejte na plech a pečte v troubě vyhřáté na 200 °C po dobu 15 minut. Upečené tyčinky před servírováním nechte zcela vychladnout.

10. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

11. KROK

Videopostup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů