Bramboráky trochu jinak

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
30 minut
ČAS VAŘENÍ
15 minut
NÁROČNOST
Snadná

Bramboráky trochu jinak - postup přípravy

Bramboráky jsou v Česku dlouholetou klasikou. A možná právě to je důvod, proč se nad jejich výrobou příliš nepřemýšlí a dělají se výhradně podle tradičního receptu ze syrových strouhaných brambor a s kousky uzeniny. Ve skutečnosti ale bramborové placky mohou mít velké množství různých variací, které si liší svou strukturou, vůní a samozřejmě i chutí. Pojďte s námi jednu takovou zajímavou a neobvyklou variantu vyzkoušet. Připravuje se z vařených brambor a s tvarohem a jsou neskutečně jemné a lahodné.

Návod na přípravu:Brambory dobře omyjte a ve slupce dejte vařit do osolené vody. Když jsou dostatečně měkké, slijte je a trochu zchlaďte, a pak je oloupejte. Drtičem na brambory je pak rozdrťte do misky, přidejte k nim tvaroh, rozklepněte vajíčko, osolte jednou lžičkou soli a přidejte také lžičku jedlé sody, aby bylo těsto vzdušnější.
Nakonec přidejte do mísy ještě tři sta gramů mouky a uhněťte těsto, které by mělo být husté, měkké a nelepivé. Misku zakryjte čistou bavlněnou utěrkou a nechte stát asi 20 minut, aby začala pracovat jedlá soda a těsto trochu nakynulo.

Pomoučněte si pracovní plochu a vykynuté těsto na ni vyklopte. Trochu ho prohněťte rukama a rozdělte ho na 6 stejně velkých částí. Z těch pak vytvořte koule, posypte je moukou a postupně je rozválejte válečkem na tenčí placku.

Na kamnech zahřejte suchou pánev a bramborové placky na ní z obou stran opékejte na mírném ohni pod pokličkou dozlatova. Poté, co jsou placky hotové, vyjměte je z pánve, položte na talíř a každou namažte kouskem másla po celém povrchu.

Podávejte dobrotu hned za čerstva samotnou nebo s trochou čerstvé zeleniny, případně s vaší oblíbenou omáčkou.

Přejeme vám dobrou chuť.

Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
Co si myslíte o receptu?
5/5 (81%) 397 hlasů
Nahlásit chybu
101 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt