Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Bramborové palačinky plněné sýrem a olivami

4,3
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 20 minut
čas vaření Vaření: 20 minut

Bramborové palačinky plněné sýrem a olivami - postup přípravy

Zajímavou variaci palačinek můžete udělat z těsta obsahujícího brambory a koření. Jsou opravdu skvělé, zvláště když je naplníte třeba strouhaným sýrem a olivami.

Ingredience pro:
8 kusů
+ -

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Vít Lukáš
1. KROK

Do mísy rozklepněte vejce a přilijte většinu mléka. Asi 40 mililitrů si nechte. Ingredience v míse dobře prošlehejte. Pak k nim prosejte mouku, zamíchejte a přidejte 1 lžíci oleje. Nakonec směs osolte, přidejte kurkumu, sušený česnek a sušený kopr. Opět dobře promíchejte.

2. KROK

Nastrouhejte brambory na jemném struhadle a přidejte je k těstu. Přilijte zbylé mléko a přidejte další lžíci oleje. Dobře promíchejte.

3. KROK

Na pánev se silným a rovným dnem dejte rozpálit trošku oleje. Nalijte na ni trochu těsta. Krouživým pohybem ho rozprostřete po pánvi a opečte z obou stran. Během smažení ho asi třikrát obraťte. Po usmažení potřete palačinku trochou másla.

4. KROK

Na náplň si nastrouhejte na hrubo nějaký tvrdý sýr. Přidejte k němu na drobno nakrájené tmavé olivy a nasekanou petrželku s jarní cibulkou. Směs rozložte na palačinku a zarolujte. Ihned podávejte.

5. KROK

Videopostup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů