Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Bramborové roládky se sýrem a restovanou cuketou s jablky

3,3
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 15 minut
čas vaření Vaření: 15 minut

Bramborové roládky se sýrem a restovanou cuketou s jablky - postup přípravy

Kdo říkal, že chutné jídlo nikdy nemůže být zdravé? Náš dnešní recept vás snadno a rychle přesvědčí o pravém opaku. Restovaná cuketa s jablky je báječně sladkokyselá a nemá téměř žádné kalorie. K tomu vajíčkové roládky s bramborem, které jsou plněné voňavým sýrem, tvoří uspokojivé a syté plnivo, které je napěchované důležitými vitaminy a minerály.

Ingredience pro:
2 porce

Bramborové roládky

Cuketa s jablky

Kuchařka
Kuchařka: Vlastimila Kovaříková
1. KROK

Brambory nastrouhejte na plochém struhadle na tenká kolečka. Na kamnech vymažte pánev máslem a vyskládejte na ni plátky brambor, které se budou lehce překrývat, čímž vytvoří podobu velkého květu. Přiklopte pánev pokličkou a brambory duste pět minut na mírném ohni.

2. KROK

Sýr nakrájejte na malé kostičky. Do hluboké misky vyklepněte dvě vajíčka, podle chuti je osolte a opepřete a vidličkou či metlou je rozšlehejte do jednolité konzistence. Odklopte pokličku z brambor, jejich povrch posypejte pokrájeným sýrem a vše přelijte rozšlehanými vajíčky, která by měly dokonale zakrýt všechny ingredience v pánvi. Za tímto účelem jim nakláněním pánve případně trochu pomozte. Vše zasypejte nahrubo nasekanou pažitkou, vraťte na pánev zpátky pokličku a pokračujte v pečení na mírném ohni po dobu dalších 5 minut. Hotové placky sejměte z pánve a stočte je do roličky jako palačinky.

3. KROK

Mezitím připravte smažené cukety s jablky. Cukety zbavte obou špiček a oloupejte slupku. Čistou dužninu pak rozkrájejte na menší kousky ve tvaru hranolků. Nyní vezměte jablka, oloupejte slupku a okrájejte z nich dužninu tak, abyste se zbavili jádřince. Čistou dužninu pak nakrájejte rovněž na kousky v podobě malých hranolků.

4. KROK

Na kamnech rozehřejte pánev s trochou olivového oleje, vymačkejte do ní šťávu z jednoho citrónu a když se začne vařit, vhoďte na ni pokrájenou cuketu a jablka. Posypejte trochou soli, promíchejte a pod pokličkou duste 10 minut. Nakonec vše posypejte strouhaným muškátovým oříškem. Hotové hranolky podávejte spolu s bramborovou roládkou. 

5. KROK

Video postup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů