Smažené lilkové kroužky plněné masovou nádivkou

Další 4 fotografie
Další 4 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
20 minut
ČAS VAŘENÍ
25 minut
NÁROČNOST
Snadná

Smažené lilkové kroužky plněné masovou nádivkou - postup přípravy

Japonští kuchaři opět obohatili náš západní svět zajímavou a jednoduchou dobrotou, kterou můžeme potěšit své mlsné jazýčky. Tentokrát je to dobrůtka dokonce i zdravá. Hlavní roli tady totiž hraje lilek. Že tuhle zeleninu v kuchyni prakticky nevyužíváte? Pak je to o důvod víc, proč byste právě tento recept měli vyzkoušet. Je totiž snadný, rychlý a neskutečně dobrý.

Lilek umyjte a nakrájejte ho na plátky o síle kolem půl centimetru. Vložte je do misky a důkladně je zasypejte solí. Takto je nechte stát zhruba 5 nebo 10 minut. Uvidíte, jak se na povrchu řezů začnou srážet kapičky šťávy. Ta je hořká a je třeba se jí zbavit. Když se lilky takto vypotí, důkladně je propláchněte čistou vodou.
Očistěte mrkev a zelenou cibulku a obojí nakrájejte na úplně jemné kostičky. Mrkev můžete i nastrouhat na hrubém struhadle. Stejně tak pokrájejte uzeninu, případně maso, které jste nechali předem orestovat na pánvi či uvařit.

Z vypoceného lilku pak vyřízněte měkké středy.

Nakrájejte je na drobné kousky a přidejte je do mísy s ostatními ingrediencemi. Do této směsi pak vyklepněte dvě vajíčka, osolte, přidejte koření podle své chuti a preferencí a důkladně promíchejte. Pak zaprašte celou směs sto gramy mouky a znovu dobře zamíchejte.

Na kamnech si rozehřejte středně velkou pánev se silným dnem a vymastěte ji malým množstvím rostlinného, nejlépe olivového oleje. Na pánev vyskládejte lilkové kroužky a do každého středu vložte náplň a rozmačkejte ji tak, aby díry v lilku úplně zaplnila.

Zakryjte pánev pokličkou a nechte zeleninu s náplní asi 5 minut opékat. Pak pánev odklopte, kolečka otočte na druhou stranu a nechte opět asi 5 minut opéct.

Hotové lilkové chuťovky vyskládejte na talíř a ještě čerstvé podávejte.

Dobrou chuť.

Galerie

Další 4 fotografie
Další 4 fotografie
Co si myslíte o receptu?
4/5 (80%) 125 hlasů
Nahlásit chybu
94 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt