Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Čokoládový dort s banány

4,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 30 minut

Čokoládový dort s banány - postup přípravy

Máte chuť na lehký a chutný dezert, ale příliš málo času na jeho přípravu? Pak vám poradíme skvělý recept na čokoládový dort plněný banány, který připravíte bez pečení a hotový bude do dvaceti minut. Že to zní až příliš jednoduše? Ano, protože to JE tak neuvěřitelně jednoduché! Navíc i na pohled tahle dobrota vypadá velmi pohledně, a tak vám neudělá ostudu ani při slavnostnějších příležitostech.

Ingredience pro:
10 porcí

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Vlastimila Kovaříková

Želatinu rozpusťte v misce s horkou vodou a nechte ji nabobtnat. Sušenky rozdrťte na malé kousky a v mixéru je rozmixujte na prach. K drti pak přidejte změklé máslo a opatrně obě suroviny spojte do jednolité hmoty připomínající těsto.
Připravte si kulatou dortovou formu, případně jen odnímatelné bočnice, které položte na vhodný tác, který pro jistotu vyložte pečicím papírem nebo fólií a vtlačte do formy sušenkovou hmotu tak, abyste vytvořili tenký plát korpusu dortu. Jeho povrch co nejvíce vyrovnejte do hladké roviny a vložte jej i s formou na pár minut do lednice, aby hmota ztvrdla.

Zatímco se korpus chladí, připravte si čokoládový krém. Do malého hrnce nalijte mléko, přidejte k němu želatinu, cukr a kakao a postavte na kamna. Za stálého míchání zahřívejte, dokud se čokoláda a želatina nerozpustí. Dejte ale pozor, aby se směs nezačala vařit. Když je krém hotový, odstavte jej z kamen a přilijte do něho smetanu a šlehačem vyšlehejte do jemné pěny.

Oloupejte banány, podélně je rozkrojte a pak ještě na poloviny a vyskládejte je na vychlazený korpus. Pak banánovou vrstvu zalijte čokoládovým krémem a velmi dobře jej uhlaďte do roviny.

Pak vraťte dort zpátky do lednice na 3 až 4 hodiny ztuhnout. Pak opatrně odstraňte dortový kroužek, přeneste dort na talíř a dozdobte podle chuti třeba strouhaným kokosem.

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů