Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Cuketový koláč z pánve

2,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 20 minut
čas vaření Vaření: 15 minut

Cuketový koláč z pánve - postup přípravy

Vyzkoušejte zase něco nového a nechte se unést úžasnou chutí tohoto slaného koláče, jehož hlavní surovinou je cuketa. Moc ingrediencí na něj nespotřebujete a časově není příprava vůbec náročná.

Ingredience pro:
1 porce

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Nela Maloňková
1. KROK

Rozkrojte cuketu na dvě poloviny a nastrouhejte ji do větší mísy nahrubo. Osolte ji a promíchejte, poté cuketu odložte na deset minut. Po deseti minutách z ní vymačkejte šťávu a dejte ji do jiné misky. Do další misky rozklepněte všechna vejce a mírně je osolte, poté je promíchejte vidličkou.

2. KROK

Nalijte je na cuketu a přidejte prolisovaný česnek. Dále dodejte i sušené oregano, mletý černý pepř a opět směs promíchejte. Přidejte hladkou mouku, naposledy těsto promíchejte a rozehřejte na pánvi rostlinný olej. Všechno těsto na ni rozprostřete a zakryjte pánev pokličkou. Smažte koláč po dobu šesti minut pod pokličkou na středním plameni.

3. KROK

Poté koláč otočte a smažte ho na další čtyři minuty, opět pod pokličkou. Mozzarellu nakrájejte na plátky, totéž proveďte s omytým rajčetem. Naskládejte rajčata na koláč a na plátky rajčat dejte plátky mozzarelly. Zakryjte pánev pokličkou a smažte koláč, dokud se sýr nerozteče. Poté hotový koláč dochuťte sušenou petrželkou a můžete ho podávat. Dobrou chuť!

4. KROK

Videopostup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů