Zapečená kuřecí prsa s česnekem a jablky

Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
75 minut
ČAS VAŘENÍ
45 minut
NÁROČNOST
Snadná

Zapečená kuřecí prsa s česnekem a jablky - postup přípravy

Už jste se přejedli klasických kuřecích řízků či závitků? Potom vyzkoušejte kuřecí prsa zapečená s jablky, česnekem, máslem a brusinkovým džemem. Budete se oblizovat až za ušima. Je to neskutečná dobrota!

Nejprve do kuřecích prsou udělejte ostrým nožem několik středně hlubokých zářezů. Poté si očistěte jablka od jádřinců, omyjte je a pokrájejte na tenčí plátky.
Také si oloupejte česnekové stroužky a naplátkujte je. Nyní si k ruce vezměte studené máslo a taktéž pokrájejte na menší kusy či plátky.

Kompletace pokrmu a jeho zapékání v troubě

V další fázi pokrm zkompletujte. Do každého zářezu v kuřecím masu umístěte kousek jablka, kousek česneku a plátek másla. Poté kuřecí prsa osolte dle potřeby a umístěte do olejem vymazané zapékací misky.

Takto dejte pokrm zapékat do předehřáté trouby na cca 30 minut při teplotě 180 °C. Až uplyne tato doba pečení, vyjměte maso a přetřete jej omáčkou z brusinkového džemu, koření Khmeli- Suneli a z mletého pepře. Dopékejte cca 10 až 15 minut.

Servírování kuřecích prsou s česnekem a jablky

Upečená kuřecí prsa s česnekem a jablky vyjměte z trouby a podávejte ihned s trochou výpečku. Hodit se bude k masu bramborová kaše, bramborové pyré, dozlatova smažené hranolky, opečené brambory, bramborové krokety anebo i čerstvé pečivo dle libosti (bagetka, houska, rohlík). Doplnit kuřecí můžete i o oblíbené dipy a omáčky. Přejeme vám dobrou chuť.

Video postup krok za krokem

Galerie

Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
Co si myslíte o receptu?
4/5 (80%) 573 hlasů
Nahlásit chybu
127 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt