Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Zapečená kuřecí prsa s česnekem a jablky

4,3
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 75 minut
čas vaření Vaření: 45 minut

Zapečená kuřecí prsa s česnekem a jablky - postup přípravy

Už jste se přejedli klasických kuřecích řízků či závitků? Potom vyzkoušejte kuřecí prsa zapečená s jablky, česnekem, máslem a brusinkovým džemem. Budete se oblizovat až za ušima. Je to neskutečná dobrota!

Ingredience pro:
4 porce

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Vlastimila Kovaříková

Nejprve do kuřecích prsou udělejte ostrým nožem několik středně hlubokých zářezů. Poté si očistěte jablka od jádřinců, omyjte je a pokrájejte na tenčí plátky.
Také si oloupejte česnekové stroužky a naplátkujte je. Nyní si k ruce vezměte studené máslo a taktéž pokrájejte na menší kusy či plátky.

Kompletace pokrmu a jeho zapékání v troubě

V další fázi pokrm zkompletujte. Do každého zářezu v kuřecím masu umístěte kousek jablka, kousek česneku a plátek másla. Poté kuřecí prsa osolte dle potřeby a umístěte do olejem vymazané zapékací misky.

Takto dejte pokrm zapékat do předehřáté trouby na cca 30 minut při teplotě 180 °C. Až uplyne tato doba pečení, vyjměte maso a přetřete jej omáčkou z brusinkového džemu, koření Khmeli- Suneli a z mletého pepře. Dopékejte cca 10 až 15 minut.

Servírování kuřecích prsou s česnekem a jablky

Upečená kuřecí prsa s česnekem a jablky vyjměte z trouby a podávejte ihned s trochou výpečku. Hodit se bude k masu bramborová kaše, bramborové pyré, dozlatova smažené hranolky, opečené brambory, bramborové krokety anebo i čerstvé pečivo dle libosti (bagetka, houska, rohlík). Doplnit kuřecí můžete i o oblíbené dipy a omáčky. Přejeme vám dobrou chuť.

Video postup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů