Pralinky z bílé čokolády s ořechovou náplní

ČAS PŘÍPRAVY
90 minut
ČAS VAŘENÍ
minut
NÁROČNOST
Snadná

Pralinky z bílé čokolády s ořechovou náplní - postup přípravy

Pokud rádi mlsáte pralinky, nemusíte kupovat drahé bonboniéry. Můžete si je snadno vyrobit doma a ozdobit jimi i vánoční stůl.
1. KROK

V mixéru rozmixujte vlašské ořechy nebo použijte již kupované mleté. Pak rozlámejte křehké sušenky na menší kusy a rovněž je rozmixujte. Dejte je s ořechy do mísy, přidejte karamelovou pomazánku (například Dulce de leche), změklé máslo, vanilkový cukr a trošku soli. Vše zpracujte do hutné lepkavé hmoty.

2. KROK

Rozpusťte ve vodní lázni nebo mikrovlnné troubě bílou čokoládu s trochou oleje. Vezměte silikonovou formu na led, tvar záleží na vás, můžete jich použít více. Naplňte formičky přibližně polovinou množství čokolády, druhou polovinu si odložte. S formičkou několikrát bouchněte o stůl, aby se čokoláda zarovnala a zmizely vzduchové bubliny. Pak ji dejte do lednice ztuhnout.

3. KROK

Poté do formiček dejte ořechovou hmotu. Můžete ji dát do zbytku formičky a upěchovat a pak zatřít zbytkem bílé čokolády. Případně dejte hmoty méně a ve formičce ji čokoládou zalijte. Poté ji dejte na 5 minut do mrazáku ztuhnout a pak pralinky vyjměte z formy. Na závěr je ještě můžete pomocí cukrářského sáčku dozdobit ornamentem z hořké čokolády.

4. KROK

Videopostup krok za krokem

Galerie

Co si myslíte o receptu?
4/5 (80%) 491 hlasů
Nahlásit chybu
60 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt