Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Sladké sněhové koule s makadamovými ořechy a bílou čokoládou

3,8
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 90 minut
čas vaření Vaření: 20 minut

Sladké sněhové koule s makadamovými ořechy a bílou čokoládou - postup přípravy

Vánoce jsou časem sladkých dobrot plných ořechů a čokolády, které provoní byt neodolatelnou sladkou vůní. Dnes vám představíme recept na docela neobvyklou dobrotu, která se zdá být dílem profesionálních cukrářů, ale zvládnete ji vyrobit velmi snadno doma i vy. A nemusíte k tomu být zrovna ten nejpokročilejší kuchař, recept totiž není vůbec nijak obtížný. Jedná se o neuvěřitelné sladké sněhové koule plněné makadamovými ořechy a bílou čokoládou a jsou ták lahodné!

Ingredience pro:
1 porce

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Vlastimila Kovaříková

V míse smíchejte mleté mandle, kukuřičný škrob, hladkou mouku, moučkový cukr, vanilkový cukr a změklé máslo pokojové teploty a uhněťte z nich soudržné a homogenní těsto. To by nemělo být příliš měkké, aby se neztratila krásně jemná konzistence sušenek a ty nebyly příliš pevné nebo lepivé.
Nakonec do těsta přidejte nasekané makadamové ořechy a nasekanou bílou čokoládu, krátce je zapracujte a hotovou hmotu zabalte do potravinářské fólie. Vložte ji do lednice a nechte ji tam zhruba hodinu odležet.

Když je hmota dostatečně tuhá, vyndejte ji z lednice a vytvarujte z ní kuličky zhruba o velikosti vlašského ořechu. Ty pak vyskládejte na plech vyložený pečicím papírem a vložte do trouby vyhřáté na 160 °C péct po dobu kolem 18 až 20 minut. Přesná doba pečení však závisí na každé konkrétní troubě, proto kuličky při pečení hlídejte, aby se nespálily.

Po dopečení sušenky vyndejte z trouby a ihned je poprašte nebo obalte v moučkovém cukru, který na nich pak bude lépe držet. Když kuličky zchladnou, můžete je podávat. Pokud vyrobíte větší množství kuliček, můžete je uchovat v uzavřené nádobě po dobu jednoho až dvou týdnů. Věříme ale, že vám nikdy takhle dlouho nevydrží. 🙂

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů